Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Twoja zieleń upiększa Dzierżoniów

18-07-2014

Przypominamy, że z końcem lipca upływa termin zgłoszeń do konkursu "Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas". Zapraszamy mieszkańców, firmy i instytucje. Warto pokazać, jak zieleń upiększa nasze miasto. A są wokół nas miejsca wyjątkowe.

To już 19 konkurs organizowany przez burmistrza, Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa oraz Rodzinną Firmę Kwiaciarską Maria. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia, do której należy dołączyć maksymalnie 5 zdjęć w formie papierowej lub na płycie CD. Jeżeli nie ma możliwości wykonania zdjęcia, prosimy o zaznaczenie tego na karcie zgłoszenia.

Komisja konkursowa oceniać będzie: różnorodność roślin, kompozycje roślinne, pomysłowość i oryginalność, estetykę i porządek, małą architekturę.

Rozstrzygnięcie nastąpi do 15 października. Zgłoszenia można składać osobiście lub przesłać na adres Urząd Miasta w Dzierżoniowie, ul. Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, z dopiskiem „konkurs kwiatowy” lub na adres konkurskwiatowy@wp.pl. Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz wszelkie informacje na jego temat dostępne są w Biurze Obsługi Klienta i Wydziale Promocji dzierżoniowskiego urzędu. Można je pobrać tutaj.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy rain19°C

JutroFair27°C