Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Twoja zieleń upiększa Dzierżoniów

18-07-2014

Przypominamy, że z końcem lipca upływa termin zgłoszeń do konkursu "Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas". Zapraszamy mieszkańców, firmy i instytucje. Warto pokazać, jak zieleń upiększa nasze miasto. A są wokół nas miejsca wyjątkowe.

To już 19 konkurs organizowany przez burmistrza, Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa oraz Rodzinną Firmę Kwiaciarską Maria. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia, do której należy dołączyć maksymalnie 5 zdjęć w formie papierowej lub na płycie CD. Jeżeli nie ma możliwości wykonania zdjęcia, prosimy o zaznaczenie tego na karcie zgłoszenia.

Komisja konkursowa oceniać będzie: różnorodność roślin, kompozycje roślinne, pomysłowość i oryginalność, estetykę i porządek, małą architekturę.

Rozstrzygnięcie nastąpi do 15 października. Zgłoszenia można składać osobiście lub przesłać na adres Urząd Miasta w Dzierżoniowie, ul. Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, z dopiskiem „konkurs kwiatowy” lub na adres konkurskwiatowy@wp.pl. Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz wszelkie informacje na jego temat dostępne są w Biurze Obsługi Klienta i Wydziale Promocji dzierżoniowskiego urzędu. Można je pobrać tutaj.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C