Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Tradycyjnie, kolorowo, smacznie, wielkanocnie

16-04-2019
Stoły z wielkanocnymi potrawami prezentwoanymi przez organizacje pozarządowe i gospodynie z okolicznych wsi

Tak właśnie było na WielkiejMocy Tradycji – wielkanocnej imprezie w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W Niedzielę Palmową stoły uginały się od smakołyków, ze sceny rozbrzmiewały folkowe dźwięki, można było kupić lub zrobić na warsztatach świąteczne ozdoby i kartki.

W sali koncertowej DOK-u swoje wyroby kulinarne i artystyczne prezentowały organizacje pozarządowe i gospodynie z okolicznych wsi. Na stołach królowały jajka, ale w doborowym towarzystwie wędlin, pasztetów, serów i przepysznych ciast.

W Galerii |na piętrze prezentowane były najpiękniej udekorowane stoły świąteczne, przygotowane przez uczniów szkół z powiatu dzierżoniowskiego. Można było wziąć udział w warsztatach pisankarskich oraz tworzenia kartek wielkanocnych, a nawet własnoręcznie wypleść sobie wielkanocny koszyczek. Tydzień wcześniej w ramach imprezy odbyły się warsztaty kroszonkarskie, robienia kartek oraz palm wielkanocnych.

W sali koncertowej śpiewały lokalne chóry i zespoły, w karmach na parkingu można było nabyć różne wielkanocne (i nie tylko) akcesoria. Imprezę zakończyły zmagania o tytuł Wielkanocnego Mocarza. Czyje jajko okazało się najtwardsze i zbiło wszystkie inne? W tej konkurencji zwyciężył Grzegorz Kosowski, starosta dzierżoniowski.

Galeria zdjęć na fanpagu Dzierżoniów Nastaja Pozytywnie

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroClear sky14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne