Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

TOZD w listopadzie ze sztuką za pan brat

24-10-2019
Pierniki, niezwykłe obrazy, powietrze, myślące budynki – co mają wspólnego? Będą tematami spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w listopadzie. Sprawdź, co może cię zainteresować.

Pierniki, niezwykłe obrazy, powietrze, myślące budynki – co mają wspólnego? Będą tematami spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w listopadzie. Sprawdź, co może cię zainteresować.

7 listopada TOZD zaprasza na godz. 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku 2 na wykład „Książka do poduszki, czyli co nowego w literaturze polskiej” Jolanty Manieckiej. Jest to spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu, podobnie jak warsztaty piernikarskie w ramach realizacji projektu „Ja i ekologia” 9 listopada oraz wykład Krzysztofa Nawrota „O powietrzu w Dzierżoniowie” 14 listopada o 16.00 w sali konferencyjnej DOK-u na II p.

 • 15 listopada planowany jest wyjazd Muzeów Wrocławia w ramach projektu „Świat sztuki” i dwie lekcje muzealne: w Muzeum Teatru i Muzeum Miejskim Wrocławia.
 • 21 listopada na godzinę 16.00 towarzystwo ponownie spotka się w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury na wykładzie „Myślące budynki” Patrycji Mazurek. Spotkanie dofinansowane będzie przez miasto w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”. Tak jak wyjazd 23 listopada do Teatru Muzycznego Capitol na spektakl „ Trzej muszkieterowie”.
 • 24 listopada TOZD wybiera się do kina Zbyszek na spektakl ”Śpiąca królewna”, a 27 listopada do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie na godzinę 16.00 na wykład „W świecie niezwykłych obrazów Edwarda Hoppera”. Wygłosi go Barbara Rymarska. Spotkanie dofinansuje powiat dzierżoniowski w ramach projektu „Świat sztuki”.
 • 28 listopada o 16.00 będzie można zadbać w DOK-u o swoje serce w ramach projektu „Bądźmy aktywni”. 30 listopada planowany jest zaś wyjazd do Narodowego Forum Muzyki na Wrocławską Galę Kabaretową Andrzeje 2019.

Szczegóły na spotkaniach TOZD.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy17°C

JutroPartly cloudy27°C