Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

TOZD w listopadzie ze sztuką za pan brat

24-10-2019
Pierniki, niezwykłe obrazy, powietrze, myślące budynki – co mają wspólnego? Będą tematami spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w listopadzie. Sprawdź, co może cię zainteresować.

Pierniki, niezwykłe obrazy, powietrze, myślące budynki – co mają wspólnego? Będą tematami spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w listopadzie. Sprawdź, co może cię zainteresować.

7 listopada TOZD zaprasza na godz. 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku 2 na wykład „Książka do poduszki, czyli co nowego w literaturze polskiej” Jolanty Manieckiej. Jest to spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu, podobnie jak warsztaty piernikarskie w ramach realizacji projektu „Ja i ekologia” 9 listopada oraz wykład Krzysztofa Nawrota „O powietrzu w Dzierżoniowie” 14 listopada o 16.00 w sali konferencyjnej DOK-u na II p.

 • 15 listopada planowany jest wyjazd Muzeów Wrocławia w ramach projektu „Świat sztuki” i dwie lekcje muzealne: w Muzeum Teatru i Muzeum Miejskim Wrocławia.
 • 21 listopada na godzinę 16.00 towarzystwo ponownie spotka się w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury na wykładzie „Myślące budynki” Patrycji Mazurek. Spotkanie dofinansowane będzie przez miasto w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”. Tak jak wyjazd 23 listopada do Teatru Muzycznego Capitol na spektakl „ Trzej muszkieterowie”.
 • 24 listopada TOZD wybiera się do kina Zbyszek na spektakl ”Śpiąca królewna”, a 27 listopada do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie na godzinę 16.00 na wykład „W świecie niezwykłych obrazów Edwarda Hoppera”. Wygłosi go Barbara Rymarska. Spotkanie dofinansuje powiat dzierżoniowski w ramach projektu „Świat sztuki”.
 • 28 listopada o 16.00 będzie można zadbać w DOK-u o swoje serce w ramach projektu „Bądźmy aktywni”. 30 listopada planowany jest zaś wyjazd do Narodowego Forum Muzyki na Wrocławską Galę Kabaretową Andrzeje 2019.

Szczegóły na spotkaniach TOZD.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroLight rain showers7°C