Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Tiger w mistrzowskim złocie

30-07-2014
Dzierżoniów: Sebastian Maniak Mistrzem Świata

Sebastian Maniak 23 lata czekał na Mazurka Dąbrowskiego na Mistrzostwach Świata w Taekwon-do. Udało się w końcu w Rzymie. Sebastian został Mistrzem Świata w technikach specjalnych oraz wicemistrzem świata w walkach seniorów. Otrzymał także statuetkę najlepszego seniora mistrzostw.

Oprócz Sebastiana do Rzymu pojechali także Tomasz Bohuszewicz oraz Patryk Orzechowski. I oni do kraju wrócili z cennymi krążkami. Tomek w kategorii czarnych pasów w wadze ciężkiej (do 82 kg) zdobył brązowy medal. Młodszy od trenerów Patryk ze względu na brak czarnego pasa startował w Pucharze Świata. Nie zmienia to jednak faktu, że okazał się najlepszy i do kraju przywiózł złoto.

Taekwon-do do koreańska sztuka walki, którą w samym Dzierżoniowie trenuje ponad 250 osób. Nic dziwnego więc, że ta dyscyplina cieszy się taką popularnością, szczególnie gdy za trenera ma się Mistrza Świata a po macie biegają utytułowani koledzy.

MISTRZOSTWA ŚWIATA TAEKWON-DO

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky16°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne