Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Szybciej i bezpieczniej do Wrocławia i Kłodzka

22-01-2016
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała o rozpoczęciu prac nad rozbudową drogi krajowej nr 8, na odcinku Wrocław-Kłodzko. Według przekazanych informacji trwa już postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę projektu technicznego. Co to oznacza dla Dzierżoniowa?

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała o rozpoczęciu prac nad rozbudową drogi krajowej nr 8, na odcinku Wrocław-Kłodzko. Według przekazanych informacji trwa już postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę projektu technicznego.  Co to oznacza dla Dzierżoniowa?

- To ogromnie ważna i bardzo pozytywna informacja dla nas wszystkich. Nowa droga do Wrocławia wraz z obwodnicą Dzierżoniowa zmieni bardzo wiele. Na lepsze – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Już pierwszy zrealizowany etap obwodnicy Dzierżoniowa (od wjazdu do miasta od strony Świdnicy, przez tereny dzierżoniowskiej podstrefy, do drogi na Pieszyce) stworzy nowe tereny inwestycyjno-usługowe. W połączeniu ze znacznie lepszą komunikacją z dolnośląską stolicą jeszcze mocniej wpłynie na rozwój gospodarczy Dzierżoniowa.

W przekazanym do burmistrza Dzierżoniowa piśmie jest także informacja o budowie obwodnic miejscowości położonych na tej trasie. Które z nich znajdą się w tej inwestycji dowiemy się pop opracowaniu dokumentacji przetargowej. Faktem jest, że po realizacji tego zadania do Wrocławia i Kłodzka dojedziemy i szybciej i bezpieczniej.  

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C