Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Szkolnictwo i seniorzy – pierwsza w tym roku sesja

25-01-2016
Ważną częścią pierwszej w tym roku sesji, była także informacja o działalności Dzierżoniowskiej Rady Seniorów, przedstawiona przez jej przewodniczącą i radną Rady Miejskiej Wandę Kunecką.

- W części roboczej Dzierżoniowscy radni ustalili kryteria, według których prowadzony będzie najbliższy nabór do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych. To bardzo ważna informacja dla rodziców pierwszoklasistów. Znajdziemy w niej m.in. sposób punktacji ułatwiający decyzje o naborze do szkół tych uczniów, którzy chcą pójść do innej placówki, niż wynika to z miejsca zamieszkania – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Piorun.

Rada określiła także stawki dotacji dla dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W porządku obrad znalazły się również sprawozdania z działalności Rady Miejskiej w 2015 roku, obejmujące również pracę stałych komisji. Ważną częścią pierwszej w tym roku sesji była także informacja o działalności Dzierżoniowskiej Rady Seniorów przedstawiona przez jej przewodniczącą i radną Rady Miejskiej Wandę Kunecką.

Obrady rozpoczęło wręczenie certyfikatu Honorowych Gospodarzy Średniowiecznej Wieży Ratuszowej, wylicytowanej w czasie ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Państwa Katarzyny i Krzysztofa Dzikowskich. Tytuł upoważnia do całorocznych, nieodpłatnych wejść na wieżę, a fakt wygrania licytacji wpisywany jest do Rocznika Dzierżoniowskiego.

Podziękowania za wspieranie WOŚP-u trafiły także do przedstawicieli dzierżoniowskiego sztabu. - To był najlepszy w historii dzierżoniowski finał. Ze względu na wysokość zebranej kwoty i przebieg wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach orkiestry. Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich sztabowców. Za rok XXV Finał WOŚP. Już się do niego przygotowujemy – mówi Jarosław Rudnicki.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C