Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Szkolnictwo i seniorzy – pierwsza w tym roku sesja

25-01-2016
Ważną częścią pierwszej w tym roku sesji, była także informacja o działalności Dzierżoniowskiej Rady Seniorów, przedstawiona przez jej przewodniczącą i radną Rady Miejskiej Wandę Kunecką.

- W części roboczej Dzierżoniowscy radni ustalili kryteria, według których prowadzony będzie najbliższy nabór do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych. To bardzo ważna informacja dla rodziców pierwszoklasistów. Znajdziemy w niej m.in. sposób punktacji ułatwiający decyzje o naborze do szkół tych uczniów, którzy chcą pójść do innej placówki, niż wynika to z miejsca zamieszkania – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Piorun.

Rada określiła także stawki dotacji dla dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W porządku obrad znalazły się również sprawozdania z działalności Rady Miejskiej w 2015 roku, obejmujące również pracę stałych komisji. Ważną częścią pierwszej w tym roku sesji była także informacja o działalności Dzierżoniowskiej Rady Seniorów przedstawiona przez jej przewodniczącą i radną Rady Miejskiej Wandę Kunecką.

Obrady rozpoczęło wręczenie certyfikatu Honorowych Gospodarzy Średniowiecznej Wieży Ratuszowej, wylicytowanej w czasie ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Państwa Katarzyny i Krzysztofa Dzikowskich. Tytuł upoważnia do całorocznych, nieodpłatnych wejść na wieżę, a fakt wygrania licytacji wpisywany jest do Rocznika Dzierżoniowskiego.

Podziękowania za wspieranie WOŚP-u trafiły także do przedstawicieli dzierżoniowskiego sztabu. - To był najlepszy w historii dzierżoniowski finał. Ze względu na wysokość zebranej kwoty i przebieg wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach orkiestry. Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich sztabowców. Za rok XXV Finał WOŚP. Już się do niego przygotowujemy – mówi Jarosław Rudnicki.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C