Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Szerzymy ideę Erasmusa i eTwinningu

26-02-2018
21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Konferencja Erasmus+ i eTwinning - programy współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli. Uczestniczyli w niej nauczyciele dziesięciu szkół ziemi dzierżoniowskiej.

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Konferencja  Erasmus+ i eTwinning -  programy współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli. Uczestniczyli w niej nauczyciele dziesięciu szkół ziemi dzierżoniowskiej.  

Jej uczestnicy poznali możliwości, jakie niesie udział w programach eTwinning i Erasmus+ dla edukacji szkolnej, w tym ich wpływ  na rozwój zawodowy nauczycieli i uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez kontakty ze szkołami z całej Europy i wymianę doświadczeń.  

W części poświęconej dobrej praktyce przedstawiono projekty eTwinning:

 • „eTwinning Ties” – przykład projektu opartego na projekcie Erasmus+ Akcja 1, w ramach którego nauczyciele mają możliwość wyjazdów zagranicznych na szkolenia metodyczne oraz na Job shadowing do szkół partnerskich w różnych krajach Europy.
 • „Wojtek the Soldier Bear” – projekt oparty na książce Aileen Orr „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”, o losach niezwykłego niedźwiedzia zaadoptowanego w czasie II wojny światowej przez żołnierzy generała Władysława Andersa.
 • „Christmas Connections 2016” – projekt o świętach Bożego Narodzenia w krajach europejskich. Projekt wpisuje się w tematykę dziedzictwa kulturowego Europy i jest dostosowany dla początkujących eTwinnerów

W części warsztatowej zaprezentowano szczegóły oferty szkoleniowej programu eTwinning, możliwości  platformy eTwinning oraz  formalne wymagania przystąpienia do projektu Erasmus+. Szkolenie było też okazją do zarejestrowania szkoły na platformie eTwinning i przedyskutowania najważniejszych aspektów realizacji pierwszego projektu.

Spotkanie prowadziła Anna Szczepaniak - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, która od ponad dziesięciu lat aktywnie uczestniczy w programie eTwinning.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-9°C

JutroPartly cloudy-3°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne