Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Szerzymy ideę Erasmusa i eTwinningu

26-02-2018
21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Konferencja Erasmus+ i eTwinning - programy współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli. Uczestniczyli w niej nauczyciele dziesięciu szkół ziemi dzierżoniowskiej.

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Konferencja  Erasmus+ i eTwinning -  programy współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli. Uczestniczyli w niej nauczyciele dziesięciu szkół ziemi dzierżoniowskiej.  

Jej uczestnicy poznali możliwości, jakie niesie udział w programach eTwinning i Erasmus+ dla edukacji szkolnej, w tym ich wpływ  na rozwój zawodowy nauczycieli i uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez kontakty ze szkołami z całej Europy i wymianę doświadczeń.  

W części poświęconej dobrej praktyce przedstawiono projekty eTwinning:

 • „eTwinning Ties” – przykład projektu opartego na projekcie Erasmus+ Akcja 1, w ramach którego nauczyciele mają możliwość wyjazdów zagranicznych na szkolenia metodyczne oraz na Job shadowing do szkół partnerskich w różnych krajach Europy.
 • „Wojtek the Soldier Bear” – projekt oparty na książce Aileen Orr „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”, o losach niezwykłego niedźwiedzia zaadoptowanego w czasie II wojny światowej przez żołnierzy generała Władysława Andersa.
 • „Christmas Connections 2016” – projekt o świętach Bożego Narodzenia w krajach europejskich. Projekt wpisuje się w tematykę dziedzictwa kulturowego Europy i jest dostosowany dla początkujących eTwinnerów

W części warsztatowej zaprezentowano szczegóły oferty szkoleniowej programu eTwinning, możliwości  platformy eTwinning oraz  formalne wymagania przystąpienia do projektu Erasmus+. Szkolenie było też okazją do zarejestrowania szkoły na platformie eTwinning i przedyskutowania najważniejszych aspektów realizacji pierwszego projektu.

Spotkanie prowadziła Anna Szczepaniak - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, która od ponad dziesięciu lat aktywnie uczestniczy w programie eTwinning.

Polecane informacje:

 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej
 • Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów z piernika - w miniaturze oczywiście – można oglądać w Młynie Hilberta.

  Zobacz piernikowy Dzierżoniów!

  Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach kolejnych.

  Ekologia - 100 drzew wzdłuż Świdnickiej i Piastowskiej

  Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki to 148 mln 046 tys. 790 zł. Co kryje się za tymi liczbami?

  Finanse Dzierżoniowa w 2019 roku

  Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-7°C

JutroCloudy-5°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne