Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Szerzymy ideę Erasmusa i eTwinningu

26-02-2018
21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Konferencja Erasmus+ i eTwinning - programy współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli. Uczestniczyli w niej nauczyciele dziesięciu szkół ziemi dzierżoniowskiej.

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Konferencja  Erasmus+ i eTwinning -  programy współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli. Uczestniczyli w niej nauczyciele dziesięciu szkół ziemi dzierżoniowskiej.  

Jej uczestnicy poznali możliwości, jakie niesie udział w programach eTwinning i Erasmus+ dla edukacji szkolnej, w tym ich wpływ  na rozwój zawodowy nauczycieli i uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez kontakty ze szkołami z całej Europy i wymianę doświadczeń.  

W części poświęconej dobrej praktyce przedstawiono projekty eTwinning:

 • „eTwinning Ties” – przykład projektu opartego na projekcie Erasmus+ Akcja 1, w ramach którego nauczyciele mają możliwość wyjazdów zagranicznych na szkolenia metodyczne oraz na Job shadowing do szkół partnerskich w różnych krajach Europy.
 • „Wojtek the Soldier Bear” – projekt oparty na książce Aileen Orr „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”, o losach niezwykłego niedźwiedzia zaadoptowanego w czasie II wojny światowej przez żołnierzy generała Władysława Andersa.
 • „Christmas Connections 2016” – projekt o świętach Bożego Narodzenia w krajach europejskich. Projekt wpisuje się w tematykę dziedzictwa kulturowego Europy i jest dostosowany dla początkujących eTwinnerów

W części warsztatowej zaprezentowano szczegóły oferty szkoleniowej programu eTwinning, możliwości  platformy eTwinning oraz  formalne wymagania przystąpienia do projektu Erasmus+. Szkolenie było też okazją do zarejestrowania szkoły na platformie eTwinning i przedyskutowania najważniejszych aspektów realizacji pierwszego projektu.

Spotkanie prowadziła Anna Szczepaniak - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, która od ponad dziesięciu lat aktywnie uczestniczy w programie eTwinning.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

JutroRain7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne