Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Syntetycznie dla biegaczy

23-07-2014
Dzierżoniów: Rozpoczęła się budowa bieżni wokół OSiR-u

Biegasz, uprawiasz lekkoatletykę? Z myślą o Tobie na terenie dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstaje nowoczesna bieżnia i skocznia w dal. Bieżnia na 400 metrów będzie miała cztery, a na 100 metrów osiem torów.

Na zrealizowanie tej inwestycji Dzierżoniów zdobył 340 tys. zł dofinansowania z programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. To prawie połowa kosztów. Efekty rozpoczętych prac zobaczymy w październiku.

W ramach zadania zostaną wykonane:

 • 4 torowa bieżnia o obwodzie 400 m i nawierzchni syntetycznej wraz z oznaczeniem linii,
 • 8 torowa bieżnia o długości 100 m i nawierzchni syntetycznej wraz z oznaczeniem linii,
 • skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10m z rozbiegiem o nawierzchni syntetycznej,
 • odwodnienie bieżni i skoczni w dal,
 • roboty ziemne i tereny zielone,
 • prace rozbiórkowe.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroLight rain showers6°C