Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Sudeckie Kryształy dla dzierżoniowskich firm

15-11-2017
W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach. W kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu pierwsze miejsce i statuetkę Sudeckiego Kryształu otrzymała firma Domino Polska z Dzierżoniowa, drugie miejsce zajęła firma Frankonia Poland również z Dzierżoniowa oraz Spółdzielnia Socjalna Arte z Bielawy. Kapituła przyznała dwa trzecie miejsca dla Centrum TMT z Dzierżoniowa oraz firmy Sonel SA. ze Świdnicy. W kategorii tej postanowiono również przyznać wyróżnienie dla Hotelu Polanica Resort&SPA.

W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach. W kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu pierwsze miejsce i statuetkę Sudeckiego Kryształu otrzymała firma Domino Polska z Dzierżoniowa, drugie miejsce zajęła firma Frankonia Poland również z Dzierżoniowa oraz Spółdzielnia Socjalna Arte z Bielawy. Kapituła przyznała dwa trzecie miejsca dla Centrum TMT z Dzierżoniowa oraz firmy Sonel SA. ze Świdnicy. W kategorii tej postanowiono również przyznać wyróżnienie dla Hotelu Polanica Resort&SPA.W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny postanowiono  przyznać dwa pierwsze miejsca pierwsze miejsce dla Hotelu Dębowy z Bielawy oraz Kopalni Złota – Sztolnia Ochrowa ze Złotego Stoku, drugie miejsce Otrzymał Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka za Replikę Pociągu Ameryka. Dwa III miejsca trafiły do Domu Tkacza w Rościszowie oraz do Hotelu Kodowa Manufaktura Relaksu .

Kapituła postanowiła również przyznać w tej kategorii wyróżnienie dla:

    - Restauracji Manufaktura w Świdnicy
    - Stani Biały Las w Wierzbnej
    - Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej
    - Villi Polanica
    - oraz Hotelu Niemcza SPA

W kategorii Najlepszy Produkt lub Usługa statuetka powędrowała do Polanicy Zdroju za produkt Woda Mineralna „Wielka Pieniawa”, Uzdrowiska Kłodzkie SA. - Grupa PGU. Na drugim miejscu na podium uplasowała się firma Magnificco z Dzierżoniowa za lakiery hybrydowe marki ChiodoPRO. III miejsce w tej kategorii otrzymała Restauracja „Zdrój Wojciech” z Lądka Zdroju. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla:

    - Uzdrowiska Lądek Długopole SA. za Męską Linię Kosmetyków
    - AFM STUDIO – Doroty Jazowskiej z Bielawy
    - BQ Bernadetty Kulawik Osobistego Doradcy Wizerunku również z Bielawy
    - Klubu Biznesu Ziemi Kłodzkiej
    - Hotelu Delta In z Dzierżoniowa
    - Biura Podróży Sweet Travel z Bielawy
    - oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Lechii Dzierżoniów


W kategorii Najlepsza Firma Rodzinna Sudecki Kryształ powędrował do Państwa Dymkowskich właścicieli Hotelu Niemcza SPA. Drugie miejsce otrzymała rodzinna firma Resibo ze Świdnicy, a trzecie Rosiek Auto Serwis z Nowej Rudy
W ostatniej kategorii w której oceny dokonywała kapituła konkursowa Sudecki Kryształ za Najlepszą Imprezę Promującą region otrzymali organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Nowej Rudzie. Drugie miejsce przyznano organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju, a trzecie za Zderzenia Teatralne w Kłodzku.  


W tej kategorii przyznano również wyróżnienia za organizację:

- Uphill Gór Sowich w Gminie Pieszyce
- Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie w Kłodzku

W szóstej kategorii w której głosowali sami widzowie za pośrednictwem systemu sms, Sudecki Kryształ za osobowość regionu odebrał burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

W tym roku również wręczony został honorowy Sudecki Kryształ dla rodzinnej firmy z 50-letnią tradycją. Statuetkę odebrali Państwo Joanna i Robert Deka z Dzierżoniowa. Sudeckie Kryształy to również wydarzenie kulturalne. Podczas gali na scenie na samym początku zaprezentował się zespół Wataha Drams z Krakowa, który przywitał wszystkich gości głośnym bębnieniem. Nie zabrakło również Piotra Woźniaka. Z pokazem fingerstailowej mistrzowskiej gry na gitarze zaprezentował się Piotr Rostecki. W wyjątkowy klimat wprowadził nas Jarosław Wasik przy akompaniamencie gitary Krzysztofa Pełecha. Na zakończenie gali na scenie pojawił się zespół Tre Voci, czyli Wojtek Soko Sokolniki, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj

Szósta edycja plebiscytu pokazała, że Sudecki Kryształ to dobra marka rozpoznawalna w całym regionie.

Źródło: TV Sudecka

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
3
6
11
13
15
20
21
24
25
26
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroLight rain showers6°C