Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Sudeckie Kryształy dla dzierżoniowskich firm

15-11-2017
W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach. W kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu pierwsze miejsce i statuetkę Sudeckiego Kryształu otrzymała firma Domino Polska z Dzierżoniowa, drugie miejsce zajęła firma Frankonia Poland również z Dzierżoniowa oraz Spółdzielnia Socjalna Arte z Bielawy. Kapituła przyznała dwa trzecie miejsca dla Centrum TMT z Dzierżoniowa oraz firmy Sonel SA. ze Świdnicy. W kategorii tej postanowiono również przyznać wyróżnienie dla Hotelu Polanica Resort&SPA.

W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach. W kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu pierwsze miejsce i statuetkę Sudeckiego Kryształu otrzymała firma Domino Polska z Dzierżoniowa, drugie miejsce zajęła firma Frankonia Poland również z Dzierżoniowa oraz Spółdzielnia Socjalna Arte z Bielawy. Kapituła przyznała dwa trzecie miejsca dla Centrum TMT z Dzierżoniowa oraz firmy Sonel SA. ze Świdnicy. W kategorii tej postanowiono również przyznać wyróżnienie dla Hotelu Polanica Resort&SPA.W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny postanowiono  przyznać dwa pierwsze miejsca pierwsze miejsce dla Hotelu Dębowy z Bielawy oraz Kopalni Złota – Sztolnia Ochrowa ze Złotego Stoku, drugie miejsce Otrzymał Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka za Replikę Pociągu Ameryka. Dwa III miejsca trafiły do Domu Tkacza w Rościszowie oraz do Hotelu Kodowa Manufaktura Relaksu .

Kapituła postanowiła również przyznać w tej kategorii wyróżnienie dla:

    - Restauracji Manufaktura w Świdnicy
    - Stani Biały Las w Wierzbnej
    - Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej
    - Villi Polanica
    - oraz Hotelu Niemcza SPA

W kategorii Najlepszy Produkt lub Usługa statuetka powędrowała do Polanicy Zdroju za produkt Woda Mineralna „Wielka Pieniawa”, Uzdrowiska Kłodzkie SA. - Grupa PGU. Na drugim miejscu na podium uplasowała się firma Magnificco z Dzierżoniowa za lakiery hybrydowe marki ChiodoPRO. III miejsce w tej kategorii otrzymała Restauracja „Zdrój Wojciech” z Lądka Zdroju. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla:

    - Uzdrowiska Lądek Długopole SA. za Męską Linię Kosmetyków
    - AFM STUDIO – Doroty Jazowskiej z Bielawy
    - BQ Bernadetty Kulawik Osobistego Doradcy Wizerunku również z Bielawy
    - Klubu Biznesu Ziemi Kłodzkiej
    - Hotelu Delta In z Dzierżoniowa
    - Biura Podróży Sweet Travel z Bielawy
    - oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Lechii Dzierżoniów


W kategorii Najlepsza Firma Rodzinna Sudecki Kryształ powędrował do Państwa Dymkowskich właścicieli Hotelu Niemcza SPA. Drugie miejsce otrzymała rodzinna firma Resibo ze Świdnicy, a trzecie Rosiek Auto Serwis z Nowej Rudy
W ostatniej kategorii w której oceny dokonywała kapituła konkursowa Sudecki Kryształ za Najlepszą Imprezę Promującą region otrzymali organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Nowej Rudzie. Drugie miejsce przyznano organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju, a trzecie za Zderzenia Teatralne w Kłodzku.  


W tej kategorii przyznano również wyróżnienia za organizację:

- Uphill Gór Sowich w Gminie Pieszyce
- Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie w Kłodzku

W szóstej kategorii w której głosowali sami widzowie za pośrednictwem systemu sms, Sudecki Kryształ za osobowość regionu odebrał burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

W tym roku również wręczony został honorowy Sudecki Kryształ dla rodzinnej firmy z 50-letnią tradycją. Statuetkę odebrali Państwo Joanna i Robert Deka z Dzierżoniowa. Sudeckie Kryształy to również wydarzenie kulturalne. Podczas gali na scenie na samym początku zaprezentował się zespół Wataha Drams z Krakowa, który przywitał wszystkich gości głośnym bębnieniem. Nie zabrakło również Piotra Woźniaka. Z pokazem fingerstailowej mistrzowskiej gry na gitarze zaprezentował się Piotr Rostecki. W wyjątkowy klimat wprowadził nas Jarosław Wasik przy akompaniamencie gitary Krzysztofa Pełecha. Na zakończenie gali na scenie pojawił się zespół Tre Voci, czyli Wojtek Soko Sokolniki, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj

Szósta edycja plebiscytu pokazała, że Sudecki Kryształ to dobra marka rozpoznawalna w całym regionie.

Źródło: TV Sudecka

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy13°C

JutroPartly cloudy16°C