Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Stop depresji – kampania edukacyjna

06-02-2020
Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie kolejny raz będzie aktywnie uczestniczył w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. W tym roku przypada on w niedzielę 23 lutego, ale większość działań przeprowadzana będzie od 24, do 28 lutego.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie kolejny raz będzie aktywnie uczestniczył w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

W tym roku przypada on w niedzielę 23 lutego, ale większość działań przeprowadzana będzie od 24 do 28 lutego.

- Celem kampanii jest zwiększenie świadomości mieszkańców Dzierżoniowa na temat depresji oraz uświadamianie, że nie jest to chwilowy, przejściowy stan, ale wymagająca leczenia choroba. Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia - mówi Agnieszka Petruk-Mika, kierownik  Środowiskowego Domu Samopomocy.

Środowiskowy Dom Samopomocy chce zaangażować w kampanię instytucje, szkoły i poradnie zdrowia działające na naszym terenie. Wydana zostanie ulotka zawierająca informacje na temat depresji oraz wskazująca instytucje i poradnie, ze wsparcia i pomocy których mogą skorzystać mieszkańcy Dzierżoniowa. Dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany zostanie konkurs plastyczny, a dla uczniów szkół średnich - konkurs fotograficzny. W planie są również wykłady i warsztaty związanych z tematyką depresji.

Szczegóły wydarzeń związanych z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją publikowane będą na stronie Środowiskowego Domu Samopomocy – www.sdsdzierzoniow.pl.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain8°C

JutroCloudy5°C