Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Sprintem na nartorolkach

02-07-2019
Rywalizacja sprinterska jest najbardziej widowiskową formą współzawodnictwa na nartorolkach, a dotychczas szerzej nieznaną w naszym kraju. 27 lipca będzie ją można obserwować w Dzierżoniowie podczas zawodów pn. „Sprinty Dzierżoniów 2019”. Wyścig będzie zorganizowany z myślą o amatorach i wyczynowcach w sposób identyczny jak sprinty na 200 m odbywające się podczas każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach. Fot: http://nartorolki.pl

Rywalizacja sprinterska jest najbardziej widowiskową formą współzawodnictwa na nartorolkach, a dotychczas szerzej nieznaną w naszym kraju. 27 lipca będzie ją można obserwować w Dzierżoniowie podczas zawodów pn. „Sprinty Dzierżoniów 2019”. Wyścig będzie zorganizowany z myślą o amatorach i wyczynowcach w sposób identyczny jak sprinty na 200 m odbywające się podczas każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach.

W ten sam weekend w naszym regionie odbędą się jeszcze dwie imprezy nartorolkowe. W sobotę rano w Pieszycach zawodnicy będą rywalizować techniką klasyczną na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m podczas zawodów Uphill Gór Sowich. Natomiast na niedzielę zaplanowano bieg w terenie płaskim na 30 km pn. Pętla Sowiogórska. Wszystkie 3 powyższe imprezy składają się na I Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach i stanowią niemal kopię sesji Pucharu Świata.

Zawodnicy startujący w Dzierżoniowie będą mieli do pokonania trasę o długości 200 metrów na ulicy Piastowskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Złotą i Diorowską. Zawody będą się składać z dwóch etapów: rundy kwalifikacyjnej i rundy finałowej.
W rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy będą startować indywidualnie w odstępie 30 sekund. Na podstawie uzyskanych wyników najszybszych 16 zawodników i zawodniczek awansuje do rundy finałowej. Tam zawodnicy będą ścigać się parami. Zwycięzcy przejdą do dalszego etapu, a przegrani zakończą rywalizację.

Szczegółowe informacje w regulaminach dostępnych na stronie www.hotelosir.pl.

Organizatorami imprezy są miasto Dzierżoniów, dzierżoniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wydawca portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl - firma XC4U Michał Rolski oraz firma MT-SPORT Marek Tokarczyk. Partnerem Biegu jest gmina Pieszyce.
Impreza współfinansowana jest z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Program zawodów:

 • 17:00 - 17:30 – zapisy w biurze zawodów
 • 17:00 - 18:00 – weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 17:30 - 18:15 – Oficjalna Rozgrzewka na trasie zawodów
 • 18:30 – start Rundy Kwalifikacyjnej
 • ok. 19:15 – start Rundy Finałowej z eliminacjami w parach
 • ok. 20:30 – rozpoczęcie dekoracji
Więcej informacji o wyścigu

Ważna informacja dla kierowców – w związku z organizacją 27 lipca (sobota) jednego z etapów Grand Prix Polski w Nartorolkach – „Sprinty Dzierżoniów” od godz. 14.00 do godz. 22.00 wyłączona będzie z ruchu ulica Piastowska od ronda Polskiego Państwa Podziemnego do ronda Gruzińskiego.


Wyjazd samochodem z nowo wybudowanych parkingów na os. Kolorowym na ul. Piastowską będzie niemożliwy, a przystanek komunikacji autobusowej będzie wyłączony z ruchu. Na czas trwania imprezy zmieniona zostanie przez policję organizacja ruchu. Prosimy o zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Sportu i Rekreacji pod numerem telefonu 74 645 05 41 wew. 384. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky16°C

16°C

JutroRain showers14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne