Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Spotkanie z Mikołajem, zaproszenie na świąteczny jarmark

02-12-2019
Najpierw spotkanie z wyczekiwanym Świętym, a potem całe spektrum bożonarodzeniowych specjalności – od dekoracji po smakołyki. To właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy, na który Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców od 5 do 9 grudnia. Oczywiście do Rynku.

Najpierw spotkanie z wyczekiwanym Świętym, a potem całe spektrum bożonarodzeniowych specjalności – od dekoracji po smakołyki. To właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy, na który Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców od 5 do 9 grudnia. Oczywiście do Rynku.

W zaaranżowanej świątecznie przestrzeni miejskiej starówki pojawią się barwne, świąteczne stoiska, na których będzie można nabyć zarówno stroiki i ozdoby choinkowe, jak i prezenty dla najbliższych. Zapraszamy na świąteczne zakupy i inspiracje. Nie zabraknie akcentów artystycznych i występów.

Pierwszym z nich będzie tradycyjnie spektakl dla dzieci 5 grudnia o godz. 17.00 pt. „Ulepimy dziś bałwana”. Dzieci spotkają się z bohaterami z Krainy Lodu.

Podczas jarmarku nie zabraknie też nastrojowych świątecznych piosenek. 5 grudnia o 18.00 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta. Koncerty świąteczne będą też 6, 7 i 8 grudnia. Wystąpi m.in. Urszula Milewska i lokalni artyści. Będą też spektakle – 7 grudnia o 16.00 „Grincz, a co z Mikołajem”, a 8 grudnia o 15.00 - „Miś Teodor w Krainie Magii”.

W ostatni dzień jarmarku obejrzymy pokazy kulinarne i konkursy kuchenne. Szczegóły na plakacie.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroLight rain showers7°C