Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Spotkanie z Marią Paszyńską w bibliotece

10-10-2019
Lubisz powieści historyczne? A orientalne? Poznaj autorkę cyklów "Warszawski niebotyk", “Owoc granatu” i wielu powieści, np. “Cień sułtana” czy “Instytut Piękności”. Maria Paszyńska spotka się z czytelnikami z Dzierżoniowa w bibliotece w Rynku 15 października.

Lubisz powieści historyczne? A orientalne? Poznaj autorkę cyklów "Warszawski niebotyk", “Owoc granatu” i wielu powieści, np. “Cień sułtana” czy “Instytut Piękności”. Maria Paszyńska spotka się z czytelnikami z Dzierżoniowa w bibliotece w Rynku 15 października.

Choć urodziła się na Dolnym Śląsku, mówi o sobie, że jest adopcyjnym dzieckiem Warszawy. Z urodzenia Dolnoślązaczka, z wyboru warszawianka, znana z serii wakacyjnych spacerów po Warszawie, które współtworzyła dla Wirtualnej Polski, programu telewizyjnego “Poszlafirujemy po Pragie” oraz felietonów. Zadebiutowała w 2015 roku powieścią “Warszawski niebotyk”, która znalazła się w finale I. edycji konkursu Promotorzy Debiutów organizowanego przez Instytut Książki i Fundację Tygodnika Powszechnego. Powieść “Owoc granatu. Dziewczęta wygnane” została nominowana w plebiscycie portalu lubimy czytać do miana Książki Roku 2018 w kategorii Powieść historyczna.

Przygodę z pisaniem rozpoczęła w czwartej klasie szkoły podstawowej. Dziś specjalizuje się w powieści historycznej. Wnikliwe przygotowuje się do pisania każdej kolejnej książki. Chcesz wiedzieć, jak dociera do materiałów źródłowych? Jak buduje psychikę bohaterów? Jakie tematy są dla niej szczególnie ważne? Dowiesz się tego na spotkaniu autorskim z Marią Paszyńską w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej 15 października o godz. 16.00.


Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroRain showers14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne