Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Sowiogórska Droga Św. Jakuba

03-10-2018
Turystyka religijna kwitnie. Także w Dzierżoniowie. 6 października przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła odsłonięta zostanie tablica informacyjna Sowiogórskiej Drogi Św. Jakuba. Grób św. Jakuba Apostoła Starszego znajduje się w Santiago de Compostela – to właśnie z nim związany jest największy ruch pielgrzymkowy Europy.

Turystyka religijna kwitnie. Także w Dzierżoniowie. 6 października przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła odsłonięta zostanie tablica informacyjna Sowiogórskiej Drogi Św. Jakuba. Grób św. Jakuba Apostoła Starszego znajduje się w Santiago de Compostela – to właśnie z nim związany jest największy ruch pielgrzymkowy Europy.

Sowiogórski odcinek trasy dla pielgrzymujących rozpoczyna się na Ślęży, prowadzi przez Dzierżoniów, Pieszyce, Bielawę, masyw Gór Sowich, Nową Rudę do Wambierzyc. Szlak wiedzie przez tereny Ślężańskiego Parku Narodowego, pasmo Gór Sowich, Górę Św. Anny i Górę Wszystkich Świętych. Po drodze pielgrzymi mijają miasta o bogatej historii i wielu zabytkach. Tam także natrafią na tablice informacyjne dotyczące Drogi Św. Jakuba.

W Dzierżoniowie przebiega ona ul. Złotą, Świdnicką, przez Rynek obok kościoła św. Jerzego, potem ul. Kościelną w dół, ul. Krasickiego, koło Synagogi, przez Most Niepodległości obok Sowiogórskiego Centrum Przesiadkowego w kierunku Pieszyc.

Tablica informacyjna o szlaku stanie w Dzierżoniowie przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła. Jej odsłonięcie nastąpi 6 października o godz. 12.00. Słowo wstępne wygłosi ks. proboszcz Jarosław Leśniak, który wraz z burmistrzem Dariuszem Kucharskim dokona oficjalnego odsłonięcia tablicy. Potem o Camino de Santiago opowie w kościele MMK neuropsycholog Agnieszka Żelwetro - koordynatorka wolontariuszy w "polskim" schronisku na Camino de Santiago – schronisku na Monte do Gozo.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

JutroRain7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne