Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ósmoklasiści piszą egzamin

17-06-2020
Egzaminy ósmoklasistów w SP 3

242 uczniów klas ósmych dzierżoniowskich podstawówek zasiadło 16 czerwca w szkolnych ławach do egzaminu sprawdzającego poziom ich wiedzy. Egzaminy sprawdzające wiedzę kończących szkołę podstawową potrwają do 18 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty prowadzony jest w tym roku zgodnie z procedurami i obowiązującym reżimem sanitarnym. Pierwszego dnia uczniowie napisali egzamin z języka polskiego, drugiego i trzeciego dnia zmierzą się z matematyką oraz językiem obcym. Na rozwiązanie zadań z matematyki uczniowie mają 100 minut, a z języka obcego - 90 minut.

To pierwszy poważny sprawdzian w ich życiu. Choć nie można go nie zaliczyć, bo nie ma progu zdawalności i wystarczy do niego podejść, jest kluczowy w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wyniki poznamy do 31 lipca 2020 roku. Będą dostępne online za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej odpowiedniej dla danego województwa.

W Dzierżoniowie egzaminy zdaje 12 uczniów SP 1, 34 uczniów SP 3, 117 – z SP 5 oraz 55 ósmoklasistów z SP 9. W Zespole Szkół Sióstr Salezjanek przystąpiło do egzaminu 19 osób, a w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka – 5 osób.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C