Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Smoki Edukacji” dla najlepszych, stypendia dla tancerzy

26-06-2020

Rok szkolny 2019/2020 zakończyło dziś 2288 uczniów podstawówek, w tym 2094 uczniów szkół prowadzonych przez miasto. Choć w szkołach nie zorganizowano uroczystych apeli, najlepsi ósmoklasiści z dzierżoniowskich szkół odebrali 25 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta „Smoki Edukacji”. Sześciorgu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 wręczone zostały zaś stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Statuetki „Smoków Edukacji” i stypendia burmistrza za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe w wysokości 600 zł  otrzymali Filip Smolak - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie, Ada Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie oraz Karol Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie.

Stypendia burmistrza Dzierżoniowa w dziedzinie twórczości artystycznej w kwocie 150 zł otrzymało zaś sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie: Kornelia Romaniuk, Julia Lignar, Julia Opiłka, Michał Dorużyński i Wojciech Madej. Wszystkie za osiągnięcia w tańcu.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w Dzierżoniowie zostały przyznane również stypendia naukowe dla 316 uczniów z celującymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Stypendia dyrektora szkoły za osiągnięcia sportowe trafiły zaś do 25 uczniów kl. IV-VIII.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C