Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Smoki Biznesu trafiły do właścicieli

03-06-2019

Gala Dzierżoniowskich Prezentacji to każdego roku wyjątkowe wydarzenie. Smoki Biznesu trafiają wówczas do właścicieli. W tym roku na scenie triumfowały GE Aviation Dzierżoniów – zdobywca Smoka Publiczności i Smoka Biznesu w kategorii „Przedsiębiorstwo roku” oraz Rzemieślniczy Browar Wielka Sowa – zdobywca Smoka Biznesu w kategorii „Debiut roku”.Gala odbyła się 31 maja w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Goście obejrzeli film z jubileuszowych, 25. Dzierżoniowskich Prezentacji z wieloma miłymi wspomnieniami i akcentami z przeszłości. Stoiska montowane na zasadzie chałupniczej własnym sumptem, pierwsze nagrody w postaci fiata 126 p, firmy, których już nie ma… Na ekranie pojawiło się wiele znajomych twarzy i obrazów sprzed lat, które u przedsiębiorców, biorących udział w imprezie wystawienniczej od wielu lat, wywoływały nostalgiczny uśmiech. Tak jak i wspomnienia o początkach imprezy, którymi podzielili się z publicznością Marek Piorun – osoba najdłużej odpowiedzialna za organizację imprezy, Lech Nowak – projektant pierwszego Smoka Biznesu i Robert Gulka – gospodarz miejsca, które co roku jest areną spotkań podmiotów gospodarczych.

Z uśmiechem przyjmowali też nagrody zdobywcy Smoka Publiczności – firma GE Aviation Dzierżoniów (968 głosów) oraz wyróżnieni – ELS Electronic (378 głosów) i Fryzaw – hurtownia fryzjersko-kosmetyczna (329 głosów).

GE Aviation Dzierżoniów otrzymało również pierwsze miejsce i nagrodę Smoka Biznesu 2019 od Kapituły Konkursowej. Wyróżnienia trafiły do firm, takich jak: Domino Polska, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Krio-Dent - Bożena Markowska-Cios i Studio Edytor – Drukarnia Wydawnictwo.
W ramach kategorii „Debiut roku” kapituła podjęła decyzję o przyznaniu nagrody Smoka Biznesu 2019   firmie Rzemieślniczy Browar Wielka Sowa. Wyróżnienia otrzymały zaś Magiczna Pasja Agnieszka Trytko oraz firma Mgenius.
Kapituła, której w tym roku przewodniczył Mariusz Sinior, ekspert Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.), oceniła w sumie 9 zgłoszeń w kategorii „Przedsiębiorstwo roku” i 6 zgłoszeń w kategorii „Debiut roku”. Ocenie podlegały charakterystyka firmy i prowadzona działalność, konkurencyjność, innowacyjność, rozwój techniczny i technologiczny, działania promocyjne firmy, jak również korzystanie z programów pomocowych i instrumentów finansowych skierowanych do MSP, możliwości podnoszenia kwalifikacji przez personel oraz nakłady inwestycyjne i modernizacyjne ponoszone na rzecz rozwoju firmy.
Gala Dzierżoniowskich Prezentacji zakończyła się występem artystycznym w wykonaniu Julii Stawskiej i Jakuba Ciąpały z grupy Evenement działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury oraz poczęstunkiem w sali klubu Pegaz.


Opis zdobywców Smoków Biznesu i firm wyróżnionych:

GE AVION DZIERŻONIÓW
Światowy lider komponentów w projektowaniu i produkcji silników, komponentów samolotów komercyjnych i wojskowych, a także zintegrowanych systemów cyfrowych, elektrycznych i mechanicznych samolotów. Firma, która zachowuje lokalny charakter - podkreśla swoje korzenie Dzierżoniowskie, a jednocześnie jest częścią jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Jest firmą odpowiedzialnego biznesu – zaangażowaną w realizację inicjatyw dla mieszkańców Dzierżoniowa.

DOMINO POLSKA
Od 2002 r. jeden z krajowych najważniejszych producentów i dystrybutorów klamek, zawiasów, zamków, okuć drzwiowych, firma współpracuje z największymi sieciami sklepów w Polsce i Europie taki jak OBI, LEROY MERLIN, BRICO MARCHE, GRUBA PSB i inne.
Właściciel marki WILD WOOD, LED MODOMO, LA VITA. Dystrybutor takich marek, jak MODERNA, GRACO. Kluczowym elementem przy ocenie przedsiębiorstwa jest jej zaangażowanie w sprawy lokalne. Firma wspiera Dom Dziecka w Pieszycach i Piławie Górnej, klub sportowy POLONIA ŚWIDNICA, Międzyszkolny Klub Sportowy JUNIOR, sponsoruje mistrzynię Polski juniorek w zapasach Sylwię Martykę, wicemistrzynię Polski juniorek Paulinę Martykę, organizuje i sponsoruje DOMINO STREET BALL CUP. Firma DOMINO od samego początku związana jest z miastem, to typowa historia amerykańskiego snu o przedsiębiorcy od zera do milionera.

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ KRIO-DENT - Bożena Markowska-Cios
Smoka przyznano firmie za innowacyjność działalności firmy, stworzenie ponadregionalnego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej o najwyższym standardzie obsługi. Mimo, iż firma miałby większe możliwości w dużym mieście, takim jak Wrocław, to właścicielka nie planuje zmiany siedziby.

STUDIO EDYTOR – DRUKARNIA WYDAWNICTWO
Jedna z najnowocześniejszych drukarni na Dolnym Śląsku, zajmująca się różnego rodzaju drukami: cyfrowym, laserowym, fotografią, introligatorstwem, opakowaniami, drukiem wydawnictw specjalnych i albumowych. Od wielu lat związana z Dzierżoniowem i ziemią dzierżoniowską. Laureat wielu lokalnych nagród. Aktywnie angażuje się w życie miasta.

RZEMIEŚLNICZY BROWAR WIELKA SOWA
W 2017 r. znalazł miejsce w halach produkcyjnych dawnego Bieltexu. To wtedy w browarze uwarzona została pierwsza marka Sowie Pils. Urzekające piękno Gór Sowich stanowi wyzwanie i motywację do pracy. Pracownicy browaru są zdania, że piwo musi być równie doskonałe, jak otaczająca przyroda, równie oszołamiające i naturalne. To powód, dla którego kładą nacisk na piwne klasyki, produkty dolnej fermentacji, lagery, pilznery, piwa marcowe czy pszeniczne. Smoka przyznano browarowi za innowacyjność, utrzymywane standardy jakości produktu, stworzenie lokalnego produktu, który promuje nasz region.

MAGICZNA PASJA AGNIESZKA TRYTKO
Firma Magiczna Pasja istnieje od października 2018 r., jest jednoosobowym przedsiębiorstwem zajmującym się rękodziełem i florystyką. Wykonuje, stroiki okolicznościowe, artykuły ślubne, prezenty na imprezy towarzyskie, artykuły na chrzest i komunię - wszystko wykonywane jest ręcznie przez właścicielkę. Wyróżnienie przyznano za wysoką jakość produktów, odwagę pokonywania przeszkód, determinację w rozwoju firmy oraz wielki optymizm.

MGenius
Firma prowadzi warsztaty dla przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej, które dotyczą: robotyki , automatyki, informatyki, budowania robotów, programowania własnych konstrukcji, nauki wyciągania logicznych wniosków i pracy w ramach projektów oraz tworzenia maszyn i urządzeń według autorskich pomysłów dzieci. Wyróżnienie przyznano za innowacyjność produktu i szerzenie edukacji technologicznej na najwyższym poziomie wśród najmłodszych mieszkańców Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain showers17°C

JutroPartly cloudy18°C