Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Smoki Biznesu trafiły do właścicieli

03-06-2019

Gala Dzierżoniowskich Prezentacji to każdego roku wyjątkowe wydarzenie. Smoki Biznesu trafiają wówczas do właścicieli. W tym roku na scenie triumfowały GE Aviation Dzierżoniów – zdobywca Smoka Publiczności i Smoka Biznesu w kategorii „Przedsiębiorstwo roku” oraz Rzemieślniczy Browar Wielka Sowa – zdobywca Smoka Biznesu w kategorii „Debiut roku”.Gala odbyła się 31 maja w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Goście obejrzeli film z jubileuszowych, 25. Dzierżoniowskich Prezentacji z wieloma miłymi wspomnieniami i akcentami z przeszłości. Stoiska montowane na zasadzie chałupniczej własnym sumptem, pierwsze nagrody w postaci fiata 126 p, firmy, których już nie ma… Na ekranie pojawiło się wiele znajomych twarzy i obrazów sprzed lat, które u przedsiębiorców, biorących udział w imprezie wystawienniczej od wielu lat, wywoływały nostalgiczny uśmiech. Tak jak i wspomnienia o początkach imprezy, którymi podzielili się z publicznością Marek Piorun – osoba najdłużej odpowiedzialna za organizację imprezy, Lech Nowak – projektant pierwszego Smoka Biznesu i Robert Gulka – gospodarz miejsca, które co roku jest areną spotkań podmiotów gospodarczych.

Z uśmiechem przyjmowali też nagrody zdobywcy Smoka Publiczności – firma GE Aviation Dzierżoniów (968 głosów) oraz wyróżnieni – ELS Electronic (378 głosów) i Fryzaw – hurtownia fryzjersko-kosmetyczna (329 głosów).

GE Aviation Dzierżoniów otrzymało również pierwsze miejsce i nagrodę Smoka Biznesu 2019 od Kapituły Konkursowej. Wyróżnienia trafiły do firm, takich jak: Domino Polska, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Krio-Dent - Bożena Markowska-Cios i Studio Edytor – Drukarnia Wydawnictwo.
W ramach kategorii „Debiut roku” kapituła podjęła decyzję o przyznaniu nagrody Smoka Biznesu 2019   firmie Rzemieślniczy Browar Wielka Sowa. Wyróżnienia otrzymały zaś Magiczna Pasja Agnieszka Trytko oraz firma Mgenius.
Kapituła, której w tym roku przewodniczył Mariusz Sinior, ekspert Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.), oceniła w sumie 9 zgłoszeń w kategorii „Przedsiębiorstwo roku” i 6 zgłoszeń w kategorii „Debiut roku”. Ocenie podlegały charakterystyka firmy i prowadzona działalność, konkurencyjność, innowacyjność, rozwój techniczny i technologiczny, działania promocyjne firmy, jak również korzystanie z programów pomocowych i instrumentów finansowych skierowanych do MSP, możliwości podnoszenia kwalifikacji przez personel oraz nakłady inwestycyjne i modernizacyjne ponoszone na rzecz rozwoju firmy.
Gala Dzierżoniowskich Prezentacji zakończyła się występem artystycznym w wykonaniu Julii Stawskiej i Jakuba Ciąpały z grupy Evenement działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury oraz poczęstunkiem w sali klubu Pegaz.


Opis zdobywców Smoków Biznesu i firm wyróżnionych:

GE AVION DZIERŻONIÓW
Światowy lider komponentów w projektowaniu i produkcji silników, komponentów samolotów komercyjnych i wojskowych, a także zintegrowanych systemów cyfrowych, elektrycznych i mechanicznych samolotów. Firma, która zachowuje lokalny charakter - podkreśla swoje korzenie Dzierżoniowskie, a jednocześnie jest częścią jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Jest firmą odpowiedzialnego biznesu – zaangażowaną w realizację inicjatyw dla mieszkańców Dzierżoniowa.

DOMINO POLSKA
Od 2002 r. jeden z krajowych najważniejszych producentów i dystrybutorów klamek, zawiasów, zamków, okuć drzwiowych, firma współpracuje z największymi sieciami sklepów w Polsce i Europie taki jak OBI, LEROY MERLIN, BRICO MARCHE, GRUBA PSB i inne.
Właściciel marki WILD WOOD, LED MODOMO, LA VITA. Dystrybutor takich marek, jak MODERNA, GRACO. Kluczowym elementem przy ocenie przedsiębiorstwa jest jej zaangażowanie w sprawy lokalne. Firma wspiera Dom Dziecka w Pieszycach i Piławie Górnej, klub sportowy POLONIA ŚWIDNICA, Międzyszkolny Klub Sportowy JUNIOR, sponsoruje mistrzynię Polski juniorek w zapasach Sylwię Martykę, wicemistrzynię Polski juniorek Paulinę Martykę, organizuje i sponsoruje DOMINO STREET BALL CUP. Firma DOMINO od samego początku związana jest z miastem, to typowa historia amerykańskiego snu o przedsiębiorcy od zera do milionera.

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ KRIO-DENT - Bożena Markowska-Cios
Smoka przyznano firmie za innowacyjność działalności firmy, stworzenie ponadregionalnego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej o najwyższym standardzie obsługi. Mimo, iż firma miałby większe możliwości w dużym mieście, takim jak Wrocław, to właścicielka nie planuje zmiany siedziby.

STUDIO EDYTOR – DRUKARNIA WYDAWNICTWO
Jedna z najnowocześniejszych drukarni na Dolnym Śląsku, zajmująca się różnego rodzaju drukami: cyfrowym, laserowym, fotografią, introligatorstwem, opakowaniami, drukiem wydawnictw specjalnych i albumowych. Od wielu lat związana z Dzierżoniowem i ziemią dzierżoniowską. Laureat wielu lokalnych nagród. Aktywnie angażuje się w życie miasta.

RZEMIEŚLNICZY BROWAR WIELKA SOWA
W 2017 r. znalazł miejsce w halach produkcyjnych dawnego Bieltexu. To wtedy w browarze uwarzona została pierwsza marka Sowie Pils. Urzekające piękno Gór Sowich stanowi wyzwanie i motywację do pracy. Pracownicy browaru są zdania, że piwo musi być równie doskonałe, jak otaczająca przyroda, równie oszołamiające i naturalne. To powód, dla którego kładą nacisk na piwne klasyki, produkty dolnej fermentacji, lagery, pilznery, piwa marcowe czy pszeniczne. Smoka przyznano browarowi za innowacyjność, utrzymywane standardy jakości produktu, stworzenie lokalnego produktu, który promuje nasz region.

MAGICZNA PASJA AGNIESZKA TRYTKO
Firma Magiczna Pasja istnieje od października 2018 r., jest jednoosobowym przedsiębiorstwem zajmującym się rękodziełem i florystyką. Wykonuje, stroiki okolicznościowe, artykuły ślubne, prezenty na imprezy towarzyskie, artykuły na chrzest i komunię - wszystko wykonywane jest ręcznie przez właścicielkę. Wyróżnienie przyznano za wysoką jakość produktów, odwagę pokonywania przeszkód, determinację w rozwoju firmy oraz wielki optymizm.

MGenius
Firma prowadzi warsztaty dla przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej, które dotyczą: robotyki , automatyki, informatyki, budowania robotów, programowania własnych konstrukcji, nauki wyciągania logicznych wniosków i pracy w ramach projektów oraz tworzenia maszyn i urządzeń według autorskich pomysłów dzieci. Wyróżnienie przyznano za innowacyjność produktu i szerzenie edukacji technologicznej na najwyższym poziomie wśród najmłodszych mieszkańców Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair7°C

JutroFair4°C