Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Senioralna Wielka Parada Kapeluszy

10-07-2019

„W kapeluszu czy też bez, emeryt fajny jest” - takie hasło przyświeca tegorocznej III Wielkiej Dzierżoniowskiej Paradzie Kapeluszy, która odbędzie się 2 sierpnia. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza na nią wszystkich seniorów.

Udział w paradzie wezmą też goście z Kluczborka. Oczywiście w fantazyjnych nakryciach głowy, do przygotowania których gorąco zachęcamy. Mile widziane będą współgrające z kapeluszami stylizacje. Dla autorów tych najciekawszych przewidziane są nagrody i niespodzianki.

Zbiórka uczestników parady przewidziana jest o godz. 10.00 w biurze PZERiI przy ul. Sienkiewicza 13. Potem seniorzy wspólnie przemaszerują na dzierżoniowski rynek ze śpiewem na ustach i muzyką. Po obejściu ratusza uczestnicy parady przejdą na teren OSiR-u, gdzie czekać będzie na nich grochówka i smakołyki z grilla. Czas umilać będzie śpiewem i tańcem zespół Dzierżoniowskie Wrzosy.

Imprezę dofinansowuje miasto. Zapisy do 31 lipca w biurze PZERiI przy ul. Sienkiewicza 13 od poniedziałku do środy w godz. 9.00-13.00, tel. 74 831 58 97 lub 664 907 069.

Ale zapisać można się nie tylko na paradę kapeluszy. Związek zaprasza także na wyjazd do Hajdúszoboszló w dniach 9-18 września. Koszt to 1.300 zł, w cenę wliczony jest przejazd, ubezpieczenie, 9 noclegów i dwa posiłki dziennie, wejście na baseny zewnętrzne i wycieczka do Rumunii do historycznej miejscowości Oradea. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 sierpnia.

Są też jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Cena to 45 zł od osoby (autokar, przewodnik, obiad). Wyjazd 25 lipca o godz. 9.00 z parkingu przy Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym. Wyjazd dofinansowuje PCPR w Dzierżoniowie.

PZERiI zaprasza też od września na zajęcia warcabowe w swojej siedzibie.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

11°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne