Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rusza tegoroczna edycja 300+

25-06-2020

Nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start", czyli na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka, ruszy 1 lipca drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski tradycyjne, “papierowe”. Świadczenie nie przysługuje na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

300+ przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia można składać do 30 listopada: od 1 lipca wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej i platformy Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową). Należy złożyć do 30 listopada. Przysługuje ono matce, ojcu, opiekunowi prawnemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka. Ustalenie prawa do świadczenia następuje na wniosek złożony w miejscu zamieszkania rodzica.

Wnioski o świadczenie dla mieszkańców Dzierżoniowa realizowane są przez Ośrodek Pomocy Rodzinie w Dzierżoniowie, ul. Szkolna 24.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu rozpatrzenie i wypłata nastąpi do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach - w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku.
 
Przyznanie świadczenia "Dobry Start" nie wymaga wydania decyzji. Będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.
Informacja o przyznaniu świadczenia "Dobry Start" zostanie przesłana wnioskodawcy na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej.

Przypominamy, że okres przyznania świadczenia wychowawczego (500+) jest wydłużony i trwa do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że w tym roku nie trzeba składać wniosku o 500+ w celu kontynuacji wypłaty świadczenia.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C