Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rusza konkurs „Zamówienia publiczne dostępne dla wszystkich”

02-10-2019
Od 30 września do 15 października br. można zgłaszać wnioski o dofinansowanie projektów szkoleniowo-doradczych skierowanych do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcą ubiegać się o zamówienia publiczne w Polsce. W puli konkursu znajduje się 15 mln zł.

Od 30 września do 15 października br. można zgłaszać wnioski o dofinansowanie projektów szkoleniowo-doradczych skierowanych do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą ubiegać się o zamówienia publiczne w Polsce. W puli konkursu znajduje się 15 mln zł.

Jest to pierwszy z etapów konkursu, który jest skierowany do operatorów. W drugim etapie wybrani operatorzy będą prowadzili usługi szkoleniowe i doradcze skierowane do sektora MMŚP.

Głównym celem konkursu PAPR jest zwiększenie liczby małych i średnich firm, które startują w przetargach oraz efektywne wydawanie pieniędzy w systemie zamówień publicznych, tak by uzyskiwać produkty jak najlepszej jakości w konkurencyjnych cenach.

Projekty powinny zakładać przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie:

 1. szkoleń z zakresu ubiegania się o zamówienia publiczne w Polsce, uwzględniających specyfikę zamówień z zakresu usług, dostaw i robót budowlanych, w tym tematyki partnerstwa publiczno-prywatnego;
 2. szkoleń połączonych z formą warsztatową z zakresu przygotowania do wykorzystywania instrumentów e-zamówień;
 3. szkoleń z zakresu prawnych aspektów prowadzenia działalności w związku z funkcjonowaniem na rynku zamówień publicznych;
 4. doradztwa związanego bezpośrednio z tematyką działań szkoleniowych, o których mowa w pkt. 1-3;
 5. doradztwa z zakresu ubiegania się o zamówienia publiczne w Polsce.

- Aż 80 proc. sumy chcemy przeznaczyć na szkolenia dla przedsiębiorców, którzy jeszcze nigdy nie startowali lub którzy wczesnej ponieśli porażkę w przetargach publicznych. Chcemy dać im szansę na rozwinięcie skrzydeł. Z drugiej strony liczymy, że takie działania sprawią, że znacznie wzrośnie liczba oferentów, a co za tym idzie, że instytucje publiczne będą mogły wybierać najlepszych kontrahentów i wzrośnie jakość dostarczanych produktów i usług - tłumaczy Szymon Kurek, ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w PARP.

Do udziału w konkursie zapraszamy m.in:

 • przedsiębiorców,
 • podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców,
 • organizacje związkowe i organizacje pracodawców.

Więcej informacji

Nie masz pewności, jaki rodzaj wsparcia możesz otrzymać? Zapytaj naszych doradców:801 332 202 / 22 574 07 07 lub napisz

Źródło: www.parp.gov.pl


Konkurs jest realizowany w ramach działania 2.2 Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku (typ projektu 2) POWER.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain8°C

JutroCloudy10°C