Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rozpoczynamy konsultacje z NGO, do podziału 2 mln 300 tys.

27-09-2017
Ich przeprowadzenie jest jednym z elementów przygotowania programu przyszłorocznej współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Z oferty dzierżoniowskich organizacji pozarządowych korzysta w ostatnich latach średnio 16 tys. osób, to więcej niż co trzeci mieszkaniec.

Ich przeprowadzenie jest jednym z elementów przygotowania programu przyszłorocznej współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Z oferty dzierżoniowskich organizacji pozarządowych korzysta w ostatnich latach średnio 16 tys. osób, to więcej niż co trzeci mieszkaniec.

- Największą pulę w tych środkach stanowią pieniądze, dzięki którym finansowane są zajęcia dla młodych sportowców. Kolejną bardzo ważna grupą są dzierżoniowscy seniorzy. Lokalne NGO-sy to także organizacje zrzeszające kombatantów, organizacje niosące pomoc i rozwiązujące problemy społeczne – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Zebrane podczas konsultacji opinie i uwagi mają wpływ na kształt całorocznego programu współpracy miasta i NGO. Kolejnym krokiem w jego opracowaniu jest przekazanie projektu programu Dzierżoniowskiej Radzie Dziecinności Pożytku Publicznego, Radzie Sportu i Radzie Seniorów. Jeżeli zaopiniują one propozycje miasta pozytywnie, program składany jest do dzierżoniowskich radnych, którzy w formie uchwały przyjmują Roczny Program Współpracy Dzierżoniowa z Organizacjami Pozarządowymi.

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych tematem współpracy z organizacjami pozarządowymi zapraszamy do uczestniczenia w poniższych spotkaniach.

Spotkania konsultacyjne odbędą się:

 • 2 października (godz. 14.00, sala nr 14 Urzędu Miasta w Dzierżoniowie) - spotkanie konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji działających w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

 • 3 października (godz. 15 00, Sala Rycerska Urzędu Miasta w Dzierżoniowie) - spotkanie konsultacyjne dla przedstawicieli pozostałych organizacji

 • 4 października (godz. 11.00, sala nr 14 Urzędu Miasta w Dzierżoniowie) – Rada Seniorów

 • 4 października (godz. 14.00, sala nr 14 Urzędu Miasta w Dzierżoniowie) – Rada Sportu

 • 10 października (godz 15.00, sala nr 14 Urzędu Miasta w Dzierżoniowie) - Dzierżoniowska Rada Pożytku Publicznego

Czym są NGO-sy, jak działają, czym się zajmują, jak możesz je wesprzeć i jak możesz skorzystać z ich działaności? Wysztkie odpowiedzi znajdziecie na stronie www.ngo.pl

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-8°C

JutroFair-8°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne