Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rozpala wyobraźnie i wzbudza duże zainteresowanie

14-09-2017
O istnieniu tego sejfu prawie nikt nie wiedział. Przez dziesięciolecia był schowany w piwnicy dworca PKP i został odkryty podczas trwających właśnie prac przy budowie centrum przesiadkowego.

O istnieniu tego sejfu prawie nikt nie wiedział. Przez dziesięciolecia był schowany w piwnicy dworca PKP i został odkryty podczas trwających właśnie prac przy budowie centrum przesiadkowego.

I tu zaczyna się jego nowa historia. Ma ponad 100 lat i waży ponad pięć ton. To prawdopodobnie trochę za dużo, jak na tej wielkości sejf. Czy coś jest w środku? Jak go otworzyć? Kto jest właścicielem jego zawartości? Jaki ma być jego dalszy los? To najczęściej zadawane dziś pytania.

Wystarczył jeden dzień i pomoc ogólnopolskich mediów, by kontaktowały się z nami osoby oferujące swoje usługi przy otwarciu. Za każdą chęć pomocy i informacje o historii sejfu jesteśmy bardzo wdzięczni.

Miasto skontaktowało się już z producentem. To wciąż funkcjonująca niemiecka firma z ponad 150-letnią tradycją. Przy pierwszym kontakcie jej pracownicy wyrazili zainteresowanie współpracą przy otwarciu sejfu. To najeżywszy sposób aby dostać się do niego bezinwazyjnie, co jest niezwykle ważne, ponieważ niezależnie od tego co jest w środku sam sejf jest bardzo fajnym zabytkiem techniki, który pozostanie w Dzierżoniowie. Udało się także ustalić, że sejf dotarł do Dzierżoniowa koleją w 1911 roku. W tym czasie prowadzona była rozbudowa dworca kolejowego.

Ze względu na warunki atmosferyczne sejf nie może pozostać w rynku długo. Będzie tu jeszcze kilka dni.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

-4°C

JutroClear sky-3°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne