Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rocznicowe uroczystości w muzeum

29-05-2019
Muzeum Miejskie Dzierżoniowa oraz Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa zapraszają 4 czerwca do uczestnictwa w muzealnych obchodach 30. rocznicy pierwszych, po II Wojnie Światowej, historycznych wyborów do Senatu i Sejmu z 4 czerwca 1989 roku.

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa oraz Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa  zapraszają  4 czerwca do uczestnictwa w muzealnych obchodach 30. rocznicy pierwszych, po II Wojnie Światowej, historycznych wyborów do Senatu i Sejmu z 4 czerwca 1989 roku.

4 czerwca 2019 - Dzień Wolności i Solidarności
 
Program obchodów:
Godz. 9.30 - dla uczczenia 30. rocznicy wyborów parlamentarnych w Polsce, zostanie posadzone drzewo pamięci przez Dariusza Kucharskiego – Burmistrza Dzierżoniowa, Andrzeja Darakiewicza – Przewodniczącego Rady Miejskiej, Grzegorza Kosowskiego – Starostę Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Wandę Ostrowską – Prezes Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa. Posadzenie Dębu Wolności odbędzie się w Parku im. Sybiraków przy ul. Świdnickiej (obok Muzeum) w obecności świadków historii tamtych wydarzeń

Godz.10.00 - droga do wolności. W 30. rocznicę wolnych wyborów do Senatu i Sejmu Kontraktowego w czerwcu 1989 roku, odbędzie się lekcja muzealna dla uczniów dzierżoniowskich szkół podstawowych i średnich z udziałem Andrzeja Bartoszyńskiego - przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" Ziemi Dzierżoniowskiej i Mateusza Cegiełki - członka Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" Ziemi Dzierżoniowskiej oraz Mariana Kowala - posła na Sejm Kontraktowy.

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C