Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Relacja z sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

29-01-2019
Od symbolicznej minuty ciszy, poświęconej pamięci zamordowanego w czasie finału WOSP Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza rozpoczęły się pierwsze w tym roku obrady dzierżoniowskich radnych.

Od symbolicznej minuty ciszy poświęconej pamięci zamordowanego w czasie finału WOSP Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza, rozpoczęły się pierwsze w tym roku obrady dzierżoniowskich radnych.

Przed rozpatrywaniem projektów uchwał radni wysłuchali informacji o przebiegu finału WOŚP w Dzierżoniowie. Przewodniczący dzierżoniowskiego sztabu Radosław Drabczyk podziękował m.in. wolontariuszom i wszystkim osobom pracującym podczas finału. Chwilę później radni przyjęli apel w sprawie przeciwdziałania przemocy, mowie nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.

APEL NR 1/ 2019 RADY MIEJSKIEJ DZIERŻONIOWA
z 28 stycznia 2019 r.
w sprawie przeciwdziałaniu przemocy, mowie nienawiści i fali agresji w przestrzeni publicznej

Na podstawie § 12 ust. 2 pkt. 4 uchwały Nr XLVIII/356/18 Rady Miejskiej Dzierżoniowa z dnia 24 września 2018 r. w sprawie Statutu Miasta Dzierżoniowa (Dz.Urz.Woj.Doln. z 2018 r. poz. 4688), mając w pamięci tragiczne wydarzenie z dnia 13 stycznia 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Gdańsku, w wyniku którego wskutek odniesionych ran zginął Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Rada Miejska Dzierżoniowa apeluje o zaprzestanie agresji i mowy nienawiści w przestrzeni publicznej. Od kilkunastu lat przybierają na sile działania nacechowane wrogością i nienawiścią do osób publicznych. Internetowy hejt stał się w naszym kraju zjawiskiem zupełnie niekontrolowanym. Komputerowy język chamstwa i nieprawdziwych, publicznych oskarżeń urósł do nieprawdopodobnych rozmiarów. Narastająca agresja i powszechne przyzwolenie na nią mogły być pośrednią przyczyną tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Rada Miejska Dzierżoniowa apeluje do władz państwowych o rozpoczęcie prac zmierzających do likwidacji anonimowości w internecie. Niech każdy, kto będzie groził, obrażał i oskarżał w sieci internetowej – czyni to mając pełną świadomość szybkiej identyfikacji oraz ponoszenia pełnej odpowiedzialności za swoją działalność.Najważniejsze z podjętych w czasie obrad uchwał dotyczyły nadaniu nazw dwóm rondom, wybudowanym w ostatnim czasie. Rondo Silesiany - to nazwa skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich i Kopernika. Na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej i Sienkiewicza mamy Rondo Europejskie.

Bardzo ważną dla mieszkańców zmianę wprowadzono w regulaminie Programu Małych Ulepszeń.  Umożliwia ona przedłużenie czasu na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne. Dotyczy to tych osób, które rozpoczęły taką inwestycję, a nie mogły jej zakończyć w minionym roku.

Radni zatwierdzili także regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowy dokument różni się od poprzednich, o czym więcej i szczegółowo w osobnej informacji.

Podczas styczniowej sesji przedstawiono sprawozdanie z działalności stałych komisji Rady Miejskiej Dzierżoniowa w 2018 roku.

Treści podjętych uchwał wraz z uzasadnieniamiPrzypominamy, że wszystkie obrady można śledzić na żywo w komputerze lub telefonie. Wystarczy w czasie sesji kliknąć link Transmisja z obrad, dostępny jest on na stronie www.dzierzoniow.pl, w zakładce Rada Miejska

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky12°C

12°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne