Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Relacja z obozu harcerskiego w Niesulicach

01-08-2018
Relacja z obozu harcierskiego w Niesulicach

Czyste jeziora, gęste lasy, nocą towarzystwo świetlików... Czy to nie brzmi jak bajkowa sceneria? W takich właśnie okolicznościach w dniach 29.06-13.07 Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej miał okazję podsumować swoją całoroczną pracę na obozie harcerskim spędzając ten czas na niezwykle urokliwej bazie Hufca Świdnica w Niesulicach która w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie. Nasi harcerze mają za sobą dwa tygodnie wytężonej pracy. Wykazywali się nie tylko nabytymi już w ciągu roku umiejętnościami, ale mieli także okazję zaczerpnąć nową wiedzę z różnych dziedzin.

Pierwsze dni tradycyjnie upłynęły pod znakiem pionierki obozowej. Powstały robiące wrażenie konstrukcje, które tylko dowiodły, że wyobraźnia harcerzy nie ma końca. Oprócz imponujących bram (wśród których zdecydowanie przodowała brama główna wzniesiona wspólnymi siłami wszystkich uczestników) konstruowano też stoliki nocne czy kręgi do walk na (piankowe) miecze, a to tylko przykłady czym mogą się pochwalić nasze drużyny. A co jeszcze? Oczywiście na obozie nie zabrakło zajęć z samarytanki, na których każdy mógł sprawdzić' swoje siły zarówno w niesieniu pomocy przedmedycznej jak i w... aktorstwie, gdyż pozoracje mogła przedstawić każda z grup. Zajęcia z musztry pomogły ujednolicić krok, lekcja survivalu odsłoniła w pewnym stopniu tajniki tej dziedziny przed uczestnikami, blok o szyfrowaniu uporządkował dotychczasową wiedzę i sprawdził biegłość w odtajnianiu wiadomości.

Każdy wieczór był natomiast czasem zadumy, pochylenia się nad wartościami ważnymi w życiu człowieka, takimi jak honor, przyjaźń, pokój czy praca... Rzecz jasna, obóz to również zabawa. Na festiwalu obozowym każdy zaprezentował swoje umiejętności wokalno - taneczne, jarmark był doskonałą okazją do nietuzinkowego zaprezentowania drużyny oraz, przy okazji, sprawdzianem racjonalnego wydawania obozowych "pieniędzy", a gry fabularne wymagały wykazania się biegłością umysłu w logicznym myśleniu. Harcerze odwiedzili także Zieloną Górę, poznali jej zabytki i historię, a także wyszaleli się w parku trampolin. A oprócz tego: chrzest obozowy, śluby, olimpiada sportowa, pląsy i tańce, ulewa, dzień owocowy, harcerskie śpiewanki... Długo by wymieniać jak wiele się działo. Obóz ten z pewnością charakteryzował się wspaniałą atmosferą pełną życzliwości, przyjaźni i braterstwa.

Uśmiechy nie znikały z twarzy harcerzy, którzy wrócili do domów z kolejnymi doświadczeniami i nowymi przyjaźniami. Każdy opowie co innego, każdy ma inne wspomnienia, inne wrażenia, ale bez wątpliwości łączy je jedno - niecierpliwość do przeżycia kolejnej niezwykłej przygody, jaką jest obóz harcerski.

Obóz odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu kadry którą tworzyli: druhny Karolina Włodarczyk, Maja Sygidus, Joanna Krasnodębska, Katarzyna Kargul, Martyna Płatek, pwd. Patrycja Różak, Aneta Smidoda oraz druhowie pwd. Damian Trela, Krzysztof Kargul, Bartosz Pasternak, pwd. Michał Kargul, Jakub Horbaczyk.

Komendantką obozu była niezastąpiona phm. Edyta „Hela” Kargul. Komendant Hufca pwd. Tomasz Tkacz podkreśla ogromny wkład lokalnych samorządów Bielawy, Dzierżoniowa oraz Pieszyc w sfinansowanie przejazdów na obóz, wycieczek czy realizację programu profilaktycznego.

Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky14°C

JutroHeavy rain16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne