Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Recytatorzy przeszli eliminacje miejskie

05-03-2019
18 młodszych i 11 starszych recytatorów wysłuchało jury miejskich eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego Pegazik 4 marca. Do dalszego etapu dopuściło w sumie 10 osób.

18 młodszych i 11 starszych recytatorów wysłuchało jury miejskich eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego Pegazik 4 marca. Do dalszego etapu dopuściło w sumie 10 osób.

Spośród młodszych jurorki Krystyna Wojtal, Jolanta Maniecka, Beata Gil zakwalifikowały do etapu powiatowego Małgorzatę Grunę, Judytę Ziemianin, Alicję Winiarską i Marię Baczyńską z SP 9 oraz Mateusza Miklasiewicza z SP 1. Spośród starszych tego zaszczytu dostąpili Szymon Łyżwa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, Grzegorz Hercuń i Kornelia Cieślak z SP 3, Marta Wiśniewska z SP 9 oraz Martyna Łebek z SP 5.

Wyróżnieni zostali Patrycja Podczaszy z SP 1, Amelia Latacz, Jarosław Duda i Łukasz Duda oraz Milena Zelwis z SP 5, Urszula Reformat i Małgorzata Stawicka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, Hanna Zalewska z SP 3i Mateusz Subocz z SP 9.

Eliminacje powiatowe Pegazika odbędą się 11 marca (kat. młodsi) i 12 marca (kat. starsi) o godz. 10.00 w sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Etap miejski zorganizowano przy współfinansowaniu z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky7°C

JutroPartly cloudy9°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne