Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Recytatorzy na medal

13-03-2019
25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

Jurorki Jolanta Maniecka, Krystyna Wojtal i Beata Gil miały trudne zadanie. W kategorii młodszych uczniów przyznały dwie równorzędne nagrody Alicji Hordyj z bielawskiej SP nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Lenie Gradowskiej z bielawskiej Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Wyróżnienia otrzymali Blanka Dobrowolska z SP nr 1 w Pieszycach, Zuzanna Bieńkowska i Emilia Wolińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, Mateusz Miklasiewicz z SP nr 1 w Dzierżoniowie, Maria Baczyńska i Alicja Winiarska i Judyta Ziemianin z dzierżoniowskiej SP nr 9, Tymoteusz Piwowarczyk z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie, Anna Cichoń z SP w Jaźwinie, Aleksander Stroka z SP w Piławie Dolnej oraz Hanna Wszół z SP w Tuszynie.

W ocenianiu starszych recytatorów Krystynę Wojtal zmieniła Janina Weretka-Piechowiak. Jurorki do dalszego etapu zakwalifikowały Szymona łyżwę z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek i Vanessę Balsam z SP nr 10 w Bielawie. Wyróżnienia trafiły do Blanki Protaziuk z SP nr 1 w Pieszycach, Grzegorza Hercunia z SP nr 3 w Dzierżoniowie, Marty Wiśniewskiej z dzierżoniowskiej SP nr 9, Martyny Łebek z SP nr 5 w Dzierżoniowie, Mikołaja Maciejewskiego z bielawskiej SP nr 10, Łukasza Przetockiego z ZS w Pieszycach, Oskara Krawczyka z SP w Łagiewnikach i Weroniki Lipiec w Piławie Górnej.

Młodsi recytatorzy zmierzą się w etapie dolnośląskim 29 kwietnia, a starsi 30 kwietnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain17°C

JutroHeavy rain15°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne