Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Razem można znacznie więcej

24-11-2014

Samorządy ziemi dzierżoniowskiej pracują nad  opracowaniem wspólnej  strategii i programami rozwoju transportu, aktywności społeczno-zawodowej, rewitalizacji i retencyjności. Opracowanie dokumentów strategicznych pozwoli wyznaczyć główne cele rozwojowe, a ich realizacja ma usuwać bariery wzrostu, przyspieszać rozwój powiatu,  ułatwiać wszystkim samorządom sięganie po unijne pieniądze.

W czwartek 20 listopada przedstawiciele powiatu, Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, gminy Dzierżoniów, Łagiewnik, Niemczy i Piławy Górnej uczestniczyli w warsztatach, których celem było wypracowanie misji i wizji dla całej ziemi dzierżoniowskiej.

- Zdobyte przez Dzierżoniów dofinansowanie pozwala na opracowanie dokumentów, których realizacja ułatwi i przyspieszy rozwój gospodarczy, przeciwdziałanie wykluczeniu, poprawę retencyjności gospodarki wodnej i usprawnienie transportu – mówi zastępca burmistrza Dzierżoniowa Wanda Ostrowska.

Po wypracowaniu misji i wizji oraz po wyznaczeniu głównych celów rozwojowych w obszarach strategicznych będą  przeprowadzone konsultacje społeczne.
Zachęcamy mieszkańców ziemi dzierżoniowskiej do zapoznawania się z dokumentami dotyczącymi naszej przyszłości i polecamy dostępny poniżej raport z badań społecznych przeprowadzonych na naszym terenie oraz diagnozę społeczno-gospodarczą. Następne dokumenty będą również dostępne na stronach internetowych urzędów. Oczekujemy na uwagi i komentarze. Będą one rozpatrywane z uwagą i uwzględniane w dokumentach końcowych.  

W ramach projektu opracowana zostanie "Strategia Rozwoju Ziemi Dzierżoniowskiej na lata 2014-2020" i następujące programy:
- Program Rewitalizacji Ziemi Dzierżoniowskiej na lata 2014-2020,
- Program Zwiększania Retencyjności Ziemi Dzierżoniowskiej na lata 2014-2020,
- Program aktywności społeczno-zawodowej na rzecz kształtowania świadomości innowacyjnej i przedsiębiorczej mieszkańców ziemi dzierżoniowskiej na lata 2014-2020,
- Program Rozwoju Transportu Ziemi Dzierżoniowskiej na lata 2014-2020.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair4°C

JutroPartly cloudy3°C