Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Raport o stanie miasta – dyskusja i sesja online

12-05-2020

Co zmieniło się w Dzierżoniowie, jak rozwija się miasto, kto korzysta ze zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji? Odpowiedzi na m.in. te pytania znajdzie każdy, kto sięgnie do Raportu o stanie miasta za 2019 rok. W tym roku sesja absolutoryjna oraz dyskusja nad raportem odbędzie się online.

Raport o stanie miasta to zbiór najważniejszych informacji o działaniach dzierżoniowskiego samorządu. Znajdą w nim Państwo najistotniejsze dane m. in. o finansach Dzierżoniowa, przeprowadzonych inwestycjach i o podejściu do zarządzania miastem. Raport pokazuje społeczną
i gospodarczą kondycję Dzierżoniowa. W poszczególnych działach zawarto informacje o tym, co widoczne dla nas wszystkich na co dzień, ale też opisy mniej widocznych, jednak ważnych działań
i ich efektów, dzięki którym zmienia się Dzierżoniów.

Zgodnie z art.28aa ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. Poz. 713) Burmistrz Dzierżoniowa przedstawił Raport o stanie Miasta Dzierżoniów, który obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w 2019 roku, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady.

Na stronie internetowej miasta dostępna jest elektroniczna wersja Raportu o stanie miasta za 2019 rok i zawierającego najnowsze i najważniejsze informacje o Dzierżoniowie.

25 maja 2020 roku, o godz. 12.00, podczas sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa, która odbędzie się w formie wideokonferencji, przeprowadzona zostanie debata nad Raportem o Stanie Miasta Dzierżoniów, w której mogą zabierać głos mieszkańcy. Aby było to możliwe należy, zgodnie z przyjętymi przez parlament przepisami, złożyć do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie można złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, w godzinach pracy urzędu lub w wersji elektronicznej. W związku z koniecznością przygotowania technicznego sesji online i udziałem mieszkańców w debacie online, zgłoszenie należy złożyć najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym sesję, czyli do 22 maja 2020 roku, do godz. 12.00.

Po zakończeniu debaty nad raportem radni będą głosować nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania.

Wzór karty zgłoszenia

Klauzula informacyjna

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair13°C

JutroPartly cloudy14°C