Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Przycinamy do osi, by sięgnąć po środki RPO

31-07-2015

Członkowie Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska zdecydowali się przystąpić do pilotażu stosowania oprogramowania do wewnętrznej analizy i planowania inwestycji w nowej perspektywie finansowej UE. Podczas spotkania 30 lipca zweryfikowali też w dużej mierze projekty zgłoszone do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Do podziału jest ponad 300 mln zł. Gminy wyznaczyły najważniejsze dla nich zadania, proporcjonalnie do przydzielonych nam w ramach poszczególnych osi priorytetowych środków i udziału w kosztach prowadzenia przyszłego biura Stowarzyszenia. Nie we wszystkich osiach udało się osiągnąć konsensus, dlatego koszty pewnych projektów trzeba teraz zweryfikować w stosunku do wysokości możliwego do uzyskania dofinansowania.

Środki unijne na dofinansowanie w ramach RPO są podzielone m.in. na obszary strategicznej interwencji. Jednym z nich jest ziemia dzierżoniowsko-kłodzko-ząbkowicka, dlatego czekają nas jeszcze 10 sierpnia ustalenia z reprezentantami samorządów z Kłodzka i Ząbkowic.

Reprezentanci samorządów powiatu dzierżoniowskiego postanowili też przystąpić do pilotażowego stosowania oprogramowania do wewnętrznej analizy i planowania inwestycji w nowej perspektywie finansowej UE. Oprogramowanie to ma być pomocne w wyborze najbardziej optymalnego zestawy projektów do realizacji w latach 2015-20122 z punktu widzenia ich wpływu na bieżące dochody i wydatki w przyszłych latach.

Nie będzie to nowy program, lecz zakładka do oprogramowania finansowego BESTIA, który od kilku lat funkcjonuje we wszystkich jednostkach samorządu. - W 2016 r. Ministerstwo Finansów i tak planuje wprowadzić to we wszystkich gminach. Jeśli możemy nieodpłatnie skorzystać z programu pilotażowego, to zróbmy to - będziemy o krok, dwa przed innymi – mówi burmistrz Dariusz Kucharski. - Analizę inwestycji można zintegrować na poziomie całego partnerstwa, więc pozwoli nam to podejmować najbardziej racjonalne decyzje co do projektów.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy24°C

JutroPartly cloudy22°C