Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Projekt dla aktywnych sportowo mieszkańców

31-03-2016
600 tys. zł przeznaczył samorząd naszego województwa na pilotażowy program budżetu partycypacyjnego, w ramach którego finansowane będą zadania polegające na upowszechnianiu sportu i promowaniu oferty turystycznej Dolnego Śląska. Swoje propozycje może głosić każdy mieszkaniec Dzierżoniowa.

600 tys. zł przeznaczył samorząd naszego województwa na pilotażowy program budżetu partycypacyjnego, w ramach którego finansowane będą zadania polegające na upowszechnianiu sportu i promowaniu oferty turystycznej Dolnego Śląska. Swoje propozycje może zgłosić każdy mieszkaniec Dzierżoniowa.

Budżet sportowo-turystyczny to pilotażowy program budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych. Po raz pierwszy będziemy mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu. Celem programu jest wzmacnianie identyfikacji z regionem poprzez tworzony wspólnie budżet.

Budżet realizowany będzie w całym województwie, w podziale na 5 okręgów: Jeleniogórskim, Wałbrzyskim, Legnickim, Wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z okręgów dysponuje kwotą 120 tysięcy złotych. Wniosek projektowy może zgłosić pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska, który do swojego pomysłu przekona min. 50 osób.

Szacunkowa kwota na jednostkowe zadanie nie może przekraczać 40 tys. zł. Każdy z subregionów w efekcie wyłoni „własne” zwycięskie projekty.

Wnioski można składać do 6 kwietnia. Realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się w sierpniu i potrwa do końca roku. Do głosowania dopuszczeni będą już 16-latkowie. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie projektu.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
22
23
25
26
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair5°C

JutroCloudy12°C