Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pracować na rzecz Ziemi Dzierżoniowskiej

01-07-2015

Samorządy naszego powiatu będą wspólnie zdobywać unijne pieniądze i realizować inwestycje rozwijające nie tylko poszczególne miasta, ale i cały region. Rozwiązanie zaproponowane przez burmistrza Dzierżoniowa podjęli szefowie wszystkich samorządów. Czym dokładnie będzie zajmować się Stowarzyszenie „Ziemia Dzierżoniowska”?

W nowym okresie finansowania największe szanse na zdobycie unijnych pieniędzy będą miały duże projekty, w realizację których zaangażowanych będzie kilka podmiotów. Walkę o zewnętrzne środki wygrają ci, którzy potrafią dobrze współpracować i spojrzeć na rozwój swoich miejscowości w szerszym niż granice administracyjne aspekcie.

- Niezależnie od najważniejszej w tej chwili kwestii zdobywania unijnych pieniędzy, widzę przyszłość, a nawet konieczność, naszej bardzo ścisłej współpracy – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, którego burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu wybrali przewodniczącym stowarzyszenia. Wiceprzewodniczącymi będą zastępca burmistrza Bielawy Witold Marek Runowicz oraz wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Pozostali przedstawiciele naszych samorządów będą członkami komisji rewizyjnej. Przewodniczyć jej będzie starosta Janusz Guzdek.

Główne cele powstającego stowarzyszania to wspieranie samorządów Ziemi Dzierżoniowskiej, szczególnie w rozwoju gospodarczym, ale też kulturowym i turystycznym, a takze koordynowanie realizacji dużych, strategicznych projektów. Ma ono także współpracować z podobnymi podmiotami w sąsiednich powiatach.

Jesteśmy do tego przygotowani dzięki projektowi "Partnerstwo JST Ziemi Dzierżoniowskiej - wspólnie w stronę zrównoważonego rozwoju”. Finansowany z unijnych środków projekt polegał na wspólnym opracowaniu strategii Ziemi Dzierżoniowskiej i programów: rozwoju transportu, aktywności społeczno-zawodowej, rewitalizacji i retencyjności.

Spotkanie, podczas którego powołano komitet założycielski i władze Stowarzyszenia „Ziemia Dzierżoniowska”, odbyło się 30 czerwca w dzierżoniowskim Urzędzie Miasta.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy0°C

JutroClear sky4°C