Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pracować na rzecz Ziemi Dzierżoniowskiej

01-07-2015

Samorządy naszego powiatu będą wspólnie zdobywać unijne pieniądze i realizować inwestycje rozwijające nie tylko poszczególne miasta, ale i cały region. Rozwiązanie zaproponowane przez burmistrza Dzierżoniowa podjęli szefowie wszystkich samorządów. Czym dokładnie będzie zajmować się Stowarzyszenie „Ziemia Dzierżoniowska”?

W nowym okresie finansowania największe szanse na zdobycie unijnych pieniędzy będą miały duże projekty, w realizację których zaangażowanych będzie kilka podmiotów. Walkę o zewnętrzne środki wygrają ci, którzy potrafią dobrze współpracować i spojrzeć na rozwój swoich miejscowości w szerszym niż granice administracyjne aspekcie.

- Niezależnie od najważniejszej w tej chwili kwestii zdobywania unijnych pieniędzy, widzę przyszłość, a nawet konieczność, naszej bardzo ścisłej współpracy – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, którego burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu wybrali przewodniczącym stowarzyszenia. Wiceprzewodniczącymi będą zastępca burmistrza Bielawy Witold Marek Runowicz oraz wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Pozostali przedstawiciele naszych samorządów będą członkami komisji rewizyjnej. Przewodniczyć jej będzie starosta Janusz Guzdek.

Główne cele powstającego stowarzyszania to wspieranie samorządów Ziemi Dzierżoniowskiej, szczególnie w rozwoju gospodarczym, ale też kulturowym i turystycznym, a takze koordynowanie realizacji dużych, strategicznych projektów. Ma ono także współpracować z podobnymi podmiotami w sąsiednich powiatach.

Jesteśmy do tego przygotowani dzięki projektowi "Partnerstwo JST Ziemi Dzierżoniowskiej - wspólnie w stronę zrównoważonego rozwoju”. Finansowany z unijnych środków projekt polegał na wspólnym opracowaniu strategii Ziemi Dzierżoniowskiej i programów: rozwoju transportu, aktywności społeczno-zawodowej, rewitalizacji i retencyjności.

Spotkanie, podczas którego powołano komitet założycielski i władze Stowarzyszenia „Ziemia Dzierżoniowska”, odbyło się 30 czerwca w dzierżoniowskim Urzędzie Miasta.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain15°C

JutroClear sky18°C