Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Praca dla kuratora osoby częściowo ubezwłasnowolnionej

15-01-2016
Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji kuratora dla osoby częściowo ubezwłasnowolnionej. Na czym polega praca i jakie warunki trzeba spełniać?

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji kuratora dla osoby częściowo ubezwłasnowolnionej. Na czym polega praca i jakie warunki trzeba spełniać?

Kuratorem może być osoba mająca pełną zdolność do czynności prawnych, a jednocześnie posiadająca pełnię praw publicznych. Kurator sprawuje pieczę nad osobą mu powierzoną, zarządza jej majątkiem, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli.

Kurator osoby częściowo ubezwłasnowolnionej jest powołany do jej reprezentowania i do zarządu jej majątkiem tylko wtedy, gdy sąd opiekuńczy tak postanowi, a sprawowanie przez niego funkcji jest generalnie odpłatne.

Kuratelę ustanawia się np. w sytuacji, gdy dana osoba nie jest w stanie samodzielnie prowadzić swoich spraw ze względu na wiek- osoba małoletnia, ze względu na stan zdrowia – osoba niepełnosprawna, ze względu na brak uprawnionych organów do reprezentacji – w przypadku osoby prawnej pozbawionej zarządu, itp.

Zgłoszenia chętnych można składać osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie lub pisemnie na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Złota 8, 58-200 Dzierżoniów lub pocztą elektroniczną na adres: opsdz@opsdzierzoniow.pl

Źródło Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C