Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pozytywnie zabiegani pokonali upał i wsparli mieszkańców

02-09-2019

nVent, Ekonomik i Broen to trzy najszybsze drużyny na mecie biegu "Pozytywnie Zabiegani". Dzięki jego uczestnikom udało się zebrać ponad 7 tys. zł na rzecz Towarzystwa Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z Wrocławia, które ma pod swoją opieką m.in. 8 "cukierków" z powiatu dzierżoniowskiego.

Wszyscy uczestnicy biegu wykazali się wolą sportowej rywalizacji. Ale nie o zwycięstwo tu chodziło, lecz o dobrą zabawę i zrobienie czegoś dobrego dla innych. Dlatego cieszymy się, że na starcie zobaczyliśmy tak wielu mieszkańców ziemi dzierżoniowskiej. Wszyscy dotarli do mety! Było świetnie! Dziękujemy za udział i za kibicowanie!

W sztafecie wzięły udział drużyny Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, firmy Broen Poland Sp. z o.o. i GE Aviation Dzierżoniów, Nowoczesny Dzierżoniów Dariusza Kucharskiego, Pietia Team, Kancelaria Radcy Prawnego Halina Wielgos, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Cooper Standard, Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, firmy nVent, Orion PU Sp. z o.o., Beewatec Sp. z o.o., iComp, i Libra Sp. z o.o., a nawet gościnnie uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Dzierżoniowie. Pobiegły również teamy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Dziewiątka”, naszych policjantów z Komendy Powiatowej Policji, drużyna Tomasza Mitraszewskiego #przybij piątkę, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz zespoły Dietetyka Klinicznego Martyny Szymańskiej i Ready for Diet oraz dwie szkoły - Radiobuda, czyli ZS nr 1 oraz Ekonomik, czyli ZS nr 1. Akcję wsparła też wpłatą, choć nie wystawiając drużyny na bieg, firma LG Chem Wrocław Energy. Partnerem biegu była Staropolanka.


Sztafeta charytatywna Pozytywnie Zabiegani w tym roku pobiegła na rzecz młodych diabetyków, więc na stoiskach przy trasie biegu można się było dowiedzieć się czegoś na temat cukrzycy, zmierzyć sobie poziom glikemii (NZOZ Sal-Med i PCK), zasięgnąć porad na temat zdrowego odżywiania się i przygotowywania potraw (Ready for Diet i Dietetyk Kliniczny Martyna Szymańska). Była też okazja do zasięgnięcia języka w kwestii dbania o stopy i rodzaju odpowiedniej dla naszej pociechy aktywności fizycznej od fizjoterapeutki Anny Hermann z firmy Fizjo-bejbik.

Galeria zdjęć

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight sleet2°C