Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Poznaj Krzysztofa Komedę – geniusza jazzu

26-01-2016
Obejrzyj fotogramy z artystycznego życia Krzysztofa Komedy i film dokumentalny na jego temat. Posłuchaj jazzu w najlepszym wydaniu. Już w środę i czwartek 27 i 28 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury będzie można wejść w jazzowy klimat i wziąć udział w inauguracji Jazzowych Czwartków na Winylu.

Obejrzyj fotogramy z artystycznego życia Krzysztofa Komedy i film dokumentalny na jego temat. Posłuchaj jazzu w najlepszym wydaniu. Już w środę i czwartek 27 i 28 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury będzie można wejść w jazzowy klimat i wziąć udział w inauguracji Jazzowych Czwartków na Winylu.

W środę 27 stycznia o godz. 18.00 w Kinoteatrze "Zbyszek" odbył się wernisaż wystawy fotogramów z artystycznego życia Krzysztofa Komedy pochodzących ze zbiorów rodzinnych Tomasza Lacha i projekcja filmu Andrzeja Wajdy "Niewinni czarodzieje" z 1960 r. z muzyką Komedy.

Dziś o godz. 19.00 w Jazz Caffe Pegaz premiera filmu dokumentalnego Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk "Komeda, Komeda" z 2012 r. i spotkanie z Tomaszem Lachem, prezesem Stowarzyszenia Opieki nad Spuścizną Krzysztofa Komedy. Odbędzie się także promocja książek "Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niżyński" i "Nietakty. Mój czas. Mój jazz".

Spotkanie w Jazz Caffe Pegaz zainauguruje Jazzowe Czwartki na Winylu. Będzie można posłuchać studyjnej płyty analogowej "Astigmatic" Komeda Quintetu – najlepszego albumu w ankiecie magazynu Jazz Forum – Polski Jazz Top Wszech Czasów.

Wstęp na imprezę za okazaniem bezpłatnego zaproszenia – można je odebrać w DOK-u przy ul. Świdnickiej 23 w pokoju nr 5.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy21°C

JutroRain showers16°C