Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Powstaje Dzierżoniowska Rada Kobiet

11-10-2019
Pomysłodawcą jej powołania jest zastępca burmistrza Dorota Pieszczuch. Zadaniem rady będzie głównie podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym, społecznym, diagnozowanie sytuacji kobiet w mieście oraz wspieranie działań samorządu w rozwoju polityki prorodzinnej.

Pomysłodawcą jej powołania jest zastępca burmistrza Dorota Pieszczuch. Zadaniem rady będzie głównie podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym, społecznym, diagnozowanie sytuacji kobiet w mieście oraz wspieranie działań samorządu w rozwoju polityki prorodzinnej.

- Rada będzie działać społecznie w piętnastoosobowym składzie, a czas jej pracy będzie pokryje się z kadencją samorządową - mówi Dorota Pieszczuch, zastępca burmistrza Dzierżoniowa.

Najważniejsze obszary działalności rady to:

podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym i społecznym;
diagnozowanie i monitorowanie sytuacji kobiet w mieście;
wspieranie polityki miasta w sprawach dotyczących kobiet;
podejmowanie działań dotyczących edukacji i informowania mieszkańców
w zakresie równouprawnienia;
wspieranie organizacji, inicjowanie akcji społecznych oraz imprez podejmujących tematykę kobiecą oraz równouprawnienia płci;
wspieranie działań Miasta w zakresie realizowania polityki prorodzinnej

W skład rady kobiet mogą wejść mieszkanki oraz kobiety, których centrum działalności zawodowej lub społecznej jest Dzierżoniów.

- Serdecznie zapraszam mieszkanki, które chcą być aktywne i angażować się w rozwój i w kobiecą stronę Dzierżoniowa. Swoje zgłoszenia można składać do końca października – zachęca Dorota Pieszczuch.

Formularz zgłoszeniowy wraz z rekomendacjami można przesłać adres apolowczyk@um.dzierzoniow.pl lub złożyć w Biurze Obsługi Klienta dzierżoniowskiego urzędu w zamkniętej kopercie z dopiskiem„Nabór do Dzierżoniowskiej Rady Kobiet”.

Formularz zgłoszenia

Ogłoszenie o naborze do rady

Klauzula informacyjna

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C