Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Powstaje Dzierżoniowska Rada Kobiet

11-10-2019
Pomysłodawcą jej powołania jest zastępca burmistrza Dorota Pieszczuch. Zadaniem rady będzie głównie podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym, społecznym, diagnozowanie sytuacji kobiet w mieście oraz wspieranie działań samorządu w rozwoju polityki prorodzinnej.

Pomysłodawcą jej powołania jest zastępca burmistrza Dorota Pieszczuch. Zadaniem rady będzie głównie podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym, społecznym, diagnozowanie sytuacji kobiet w mieście oraz wspieranie działań samorządu w rozwoju polityki prorodzinnej.

- Rada będzie działać społecznie w piętnastoosobowym składzie, a czas jej pracy będzie pokryje się z kadencją samorządową - mówi Dorota Pieszczuch, zastępca burmistrza Dzierżoniowa.

Najważniejsze obszary działalności rady to:

podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym i społecznym;
diagnozowanie i monitorowanie sytuacji kobiet w mieście;
wspieranie polityki miasta w sprawach dotyczących kobiet;
podejmowanie działań dotyczących edukacji i informowania mieszkańców
w zakresie równouprawnienia;
wspieranie organizacji, inicjowanie akcji społecznych oraz imprez podejmujących tematykę kobiecą oraz równouprawnienia płci;
wspieranie działań Miasta w zakresie realizowania polityki prorodzinnej

W skład rady kobiet mogą wejść mieszkanki oraz kobiety, których centrum działalności zawodowej lub społecznej jest Dzierżoniów.

- Serdecznie zapraszam mieszkanki, które chcą być aktywne i angażować się w rozwój i w kobiecą stronę Dzierżoniowa. Swoje zgłoszenia można składać do końca października – zachęca Dorota Pieszczuch.

Formularz zgłoszeniowy wraz z rekomendacjami można przesłać adres apolowczyk@um.dzierzoniow.pl lub złożyć w Biurze Obsługi Klienta dzierżoniowskiego urzędu w zamkniętej kopercie z dopiskiem„Nabór do Dzierżoniowskiej Rady Kobiet”.

Formularz zgłoszenia

Ogłoszenie o naborze do rady

Klauzula informacyjna

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers24°C

JutroPartly cloudy19°C