Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ponad 5 milionów i 70% dofinansowania

04-09-2019
Nie często zdarza się zdobyć tak duże zewnętrzne pieniądze na dofinansowanie wykonanej już inwestycji. W Dzierżoniowie stało się tak w przypadku przebudowy os. Kolorowego. Miasto pozyskało również kolejne pieniądze na trwającą przebudowę ul. Cichej.

Nie często zdarza się zdobyć tak duże zewnętrzne pieniądze na dofinansowanie wykonanej już inwestycji. W Dzierżoniowie stało się tak w przypadku przebudowy os. Kolorowego. Miasto pozyskało również kolejne pieniądze na trwającą przebudowę ul. Cichej.

Prace wykonane w tym roku na Kolorowym to pierwszy etap zmian najstarszego dzierżoniowskiego osiedla. Koszt tego zadania wyniósł 2 mln 344 tys. 326 zł, ale zdobycie 70% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli na zaoszczędzenie w budżecie Dzierżoniowa 1 mln 641 tys. zł.

Również 70% dofinansowania Dzierżoniów zdobył na drugi etap przebudowy ul. Cichej. To zadanie będzie kosztować 5 mln. 375 tys. 344 zł, a wysokość zdobytych środków zewnętrznych to kwota 3 mln  762 tys. 741 zł.

Przypomnijmy, że na trwający obecnie pierwszy etap przebudowy ul. Cichej, oraz przebudowę ulicy Szpitalnej i Okrzei Dzierżoniów zdobył 3 mln. 88 tys. 540 zł, a wartości realizowanych prac wynosi 6 mln 177 tys. 80 zł.

Fundusz Dróg Samorządowych - lista zadań zatwierdzonych do dofinansowania

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain8°C

JutroCloudy10°C