Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pomoc dla rodzin i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi i z niepełnosprawnością intelektualną

01-07-2019
Siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie z zewnątrz

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie zaprasza 12 września (15.00 - 17.00) na spotkanie poświęcone wychowywaniu, dojrzewaniu i dorosłości osób z zaburzeniami psychicznymi oraz z deficytami intelektu. Udział w nim jest bezpłatny.

- To kolejna z propozycji jaką oferujemy mieszkańcom, w rodzinach których są osoby z zaburzeniami.  Będzie ono poświęcone rozwojowi psychospołecznemu, budowanie odrębności i tożsamości, tworzeniu otoczenia sprzyjającego pełnieniu konstruktywnych ról społecznych i postawom rodzicielskim – mówi Agnieszka Pertuk-Mika, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie.

Podczas tego spotkania będzie się tez można dowiedzieć o częstych błędach, ale także o dobrych praktykach w opiece, i poznać różne strategie reagowania  na niewłaściwe zachowania w okresie usamodzielniania.

Warsztaty poprowadzi doświadczony psycholog, z którym będzie także można przeprowadzić indywidualne konsultacje.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight sleet2°C