Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pomoc dla bezdomnych

31-10-2016

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie wspólnie z Komendą Policji, tak jak w poprzednich latach, rozpoczyna 4 listopada monitorowanie miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Reagujmy, gdy wiemy o takiej sytuacji. Taki sygnał może uratować komuś życie. Wystarczy jeden telefon do Straży Miejskiej, OPS-u, czy na policję.

Wszystkie odwiedzane przez pracowników socjalnych osoby bezdomne mają zagwarantowaną pomoc w formie ciepłych posiłków, możliwości skorzystania z kąpieli, a przede wszystkim uzyskania skierowania do placówek zapewniających całodobowy pobyt.

Czas zbliżających się chłodów, a wkrótce także mrozów, to najtrudniejszy do przetrwania okres dla mieszkańców naszego miasta nieposiadających schronienia. Osoby te przez swoją niezaradność życiową, może chorobę, a także z innych niezależnych od nich przyczyn losowych stały się bezdomne.

Bez względu na przyczynę nie pozwólmy, aby na naszych oczach umierali i to z przyczyn, którym można było zapobiec, np. z braku ciepłego schronienia czy braku pożywienia. Gdy widzisz osobę leżącą na ławce w parku, na przystanku, przebywającą na terenie ogródków działkowych czy też pustostanów - reaguj.


Telefony kontaktowe:
Straż Miejska - 74 645 08 88
Policja - 997
Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie - 74 632 11 29

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky16°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne