Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Pojechali w I etapie Dzierżoniowskiej Ligi BMX–MTB 2015

30-07-2015

51 uczestników wzięło udział w I etapie Dzierżoniowskiej Ligi BMX–MTB 2015. W zależności od kategorii wiekowej (3 kategorie wśród dziewczynek i 6 wśród chłopców) mieli do pokonania dystans od 300 do 2000 metrów. Zawody odbyły się 29 lipca w parku przy ul. Sikorskiego w Dzierżoniowie.


Trzy pierwsze miejsca dekorowane były dyplomami, które wręczali burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz kolarz zawodowej grupy kolarskiej Team BoraArgon18 - Bartosz Huzarski.


Kolejne etapy odbędą się 19 sierpnia w Sobótce na Stadionie Miejskim i 30 sierpnia w Tuszynie koło siedziby firmy DRG Agro Group. Finały zaplanowano na 20 września na rynku w Sobótce.


Impreza zorganizowana została przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz LKS Atom Mat Dzierżoniów, a współfinansowana z Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

WYNIKI:

Dziewczęta rocznik 2002-2003

I miejsce – Alicja Grudzińska

II miejsce – Sandra Łońska

III miejsce – Nikola Błażkiewicz

Dziewczęta rocznik 2004-2005

I miejsce – Małgorzata Stawicka

II miejsce – Klaudia Kłębek

III miejsce – Karolina Przęzak

Dziewczęta rocznik 2006-2007

I miejsce – Dagmara Juraszek

II miejsce – Zuzanna Dąbrowska

III miejsce – Daria Derewianko

Chłopcy rocznik 2002

I miejsce – Kacper Bojnarowicz

II miejsce – Mateusz Bobrowski

III miejsce – Karol Łach

Chłopcy rocznik 2003

I miejsce – Karol Bochenek

II miejsce – Grzegorz Foltyn

III miejsce – Wiktor Ulatowski

Chłopcy rocznik 2004

I miejsce – Aleksander Basiński

II miejsce – Łukasz Florczak

III miejsce – Michał Borowski

Chłopcy rocznik 2005

I miejsce – Mikołaj Dominiak

II miejsce – Dawid Piekarski

III miejsce – Tomasz Stróżak

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy4°C

JutroPartly cloudy4°C