Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Podpowiadamy Ukraińcom, jak budować partnerstwo samorządów

30-07-2015

Tym razem nie tylko samorządowcy, ale także i przedstawiciele organizacji pozarządowych wspierających reformę decentralizacyjną z Ukrainy odwiedzili 29 lipca dzierżoniowski Urząd Miasta. Była to wizyta studyjna w ramach projektu „Dialog obywatelski – współpraca samorządów – lepsza jakość usług publicznych” realizowanego w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.

Projekt ten finansowany jest m.in. ze środków pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem wizyty Ukraińców było przekazanie im wiedzy na temat polskich doświadczeń w zakresie współpracy JST, partycypacji społecznej i spraw związanych z gospodarką i środowiskiem.

Goście obejrzeli prezentacje na temat miasta i film o nim, zapoznali się ze zrealizowanym przez nasz urząd projektem Partnerstwo JST Ziemi Dzierżoniowskiej „Wspólnie w stronę zrównoważonego rozwoju” i poznali płynące ze współpracy korzyści oraz proces budowania partnerstwa. Omówione zostały także strategia rozwoju miasta opracowana metodą partycypacyjną, przykłady sektorowych strategii rozwiązywania problemów społecznych i podnoszenie jakości usług publicznych, m.in. organizacja usług komunikacji lokalnej.

Reprezentanci co roku odwiedzają dzierżoniowską administrację w ramach wizyt studyjnych na Dolnym Śląsku, by korzystać z naszych dobrych praktyk. Dzierżoniowski Ośrodek Współpracy Europejskiej organizuje wizyty studyjne właśnie na Dolnym Śląsku, bo to jeden z najkreatywniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce.

Ale to tylko jeden z elementów projektu. Uczestnicy wzięli już udział w warsztatach z ekspertami, czekają ich jeszcze staże i pilotażowe projekty współpracy ukraińskich samorządów, umożliwiające im aplikowanie o środki zewnętrzne.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C