Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Podpowiadamy Ukraińcom, jak budować partnerstwo samorządów

30-07-2015

Tym razem nie tylko samorządowcy, ale także i przedstawiciele organizacji pozarządowych wspierających reformę decentralizacyjną z Ukrainy odwiedzili 29 lipca dzierżoniowski Urząd Miasta. Była to wizyta studyjna w ramach projektu „Dialog obywatelski – współpraca samorządów – lepsza jakość usług publicznych” realizowanego w ramach Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.

Projekt ten finansowany jest m.in. ze środków pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem wizyty Ukraińców było przekazanie im wiedzy na temat polskich doświadczeń w zakresie współpracy JST, partycypacji społecznej i spraw związanych z gospodarką i środowiskiem.

Goście obejrzeli prezentacje na temat miasta i film o nim, zapoznali się ze zrealizowanym przez nasz urząd projektem Partnerstwo JST Ziemi Dzierżoniowskiej „Wspólnie w stronę zrównoważonego rozwoju” i poznali płynące ze współpracy korzyści oraz proces budowania partnerstwa. Omówione zostały także strategia rozwoju miasta opracowana metodą partycypacyjną, przykłady sektorowych strategii rozwiązywania problemów społecznych i podnoszenie jakości usług publicznych, m.in. organizacja usług komunikacji lokalnej.

Reprezentanci co roku odwiedzają dzierżoniowską administrację w ramach wizyt studyjnych na Dolnym Śląsku, by korzystać z naszych dobrych praktyk. Dzierżoniowski Ośrodek Współpracy Europejskiej organizuje wizyty studyjne właśnie na Dolnym Śląsku, bo to jeden z najkreatywniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce.

Ale to tylko jeden z elementów projektu. Uczestnicy wzięli już udział w warsztatach z ekspertami, czekają ich jeszcze staże i pilotażowe projekty współpracy ukraińskich samorządów, umożliwiające im aplikowanie o środki zewnętrzne.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy11°C

JutroPartly cloudy20°C