Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pobiegnij dla Niepodległej w 2019 r.

31-10-2019

Burmistrz Dzierżoniowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie zapraszają na IX Dzierżoniowski Bieg Niepodległości. Wykaż się patriotyczną postawą i uczcij Narodowe Święto Niepodległości na sportowo. Start 11 listopada o godz. 12.30. Długość trasy to ok. 2200 metrów.

Start i meta usytuowane będą na dzierżoniowskim Rynku na wprost ratusza (na wysokości ul. Świdnickiej). Trasa będzie wiodła ulicami: Rynek, Świdnicka, Pocztowa, Sienkiewicza, chodnikiem wzdłuż ul. Kopernika, Kościelna, Prochowa, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, następnie ulicą Bohaterów Getta do Rynku.

Na mecie na każdego będzie czekać gorący posiłek. Dla pierwszych 400 zapisanych osób przewidziano pamiątkową koszulkę. Wszyscy zapisani uczestnicy wezmą udział
w losowaniu nagród.

Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, co potwierdza własnoręcznym podpisem lub pisemną zgodą dostarczoną do Biura Zawodów.

Impreza finansowana jest z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Program zawodów:
godz. 11:00 – 12:15 – zapisy w Biurze Biegu (Rynek w Dzierżoniowie)
godz. 12:30 – START
 ok. godz. 12:50 – zakończenie biegu
 godz. 13:15 – losowanie nagród spośród wszystkich uczestników biegu

Regulamin oraz mapka z trasą biegu znajdują się na stronie www.hotelosir.pl

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy4°C

JutroCloudy6°C