Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pobiegną z nami w pozytywnej sztafecie

14-08-2019
Mamy już pierwsze zgłoszenia od uczestników sztafety charytatywnej Pozytywnie Zabiegani. Stali bywalcy nas nie zwiedli! Firmowe drużyny już szykują się do startu. Bieg odbędzie się podczas kończącego wakacje Festynu Rodzinnego „Łączymy pokolenia” 31 sierpnia.

Mamy już pierwsze zgłoszenia od uczestników sztafety charytatywnej Pozytywnie Zabiegani. Stali bywalcy nas nie zwiedli! Firmowe drużyny już szykują się do startu. Bieg odbędzie się podczas kończącego wakacje Festynu Rodzinnego „Łączymy pokolenia” 31 sierpnia.

Przypominamy, że w tym roku sztafeta biegnie pod hasłem „Pozytywnie biegamy, cukier zbijamy” na rzecz podopiecznych Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z Wrocławia, które ma w swych szeregach ponad 200 cukrzyków z cukrzycą typu 1, w tym m.in. 8 z powiatu dzierżoniowskiego (6 z samego Dzierżoniowa).

Do udziału zgłosiły się już teamy ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Cooper Standard (aż 6 drużyn!), Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, firmy nVent (były Pentair – 3 drużyny), Orion PU Sp. z o.o. i Libra Sp. z o.o. Gościnnie pobiegną z nimi również uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Dzierżoniowie.

Wy także możecie dołączyć i pobiec w szczytnym celu! Na zgłoszenia – nie tylko firm, ale też instytucji, organizacji czy osób prywatnych - czekamy do 26 sierpnia. Do pokonania jest dystans 2250 m – na każdego zawodnika przypadnie więc po 450 m. To świetna okazja do zabawy i integracji oraz satysfakcja z tego, że zrobimy coś dobrego dla innych.

Aby wziąć udział w sztafecie, wystarczy:

1. Zgłosić drużynę – imię i nazwisko kapitana – na adres e-mail promocja@um.dzierzoniow.pl, tel. 74 645 03 81.
2. Wpłacić 250 zł na konto Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą: 14 1020 5242 0000 2302 0259 6658, ul. Małachowskiego 10/9, 50-084
Wrocław, z dopiskiem: „Pozytywnie Zabiegani dla dzieci z powiatu dzierżoniowskiego”, nazwa firmy/klubu lub imię i nazwisko (w przypadku zgłoszeń indywidualnych).

Teraz wystarczy już tylko pojawić się na starcie. Rozgrzewkę poprowadzą Piękni i Zdrowi.

Przy okazji biegu będzie sobie można zmierzyć poziom glikemii – pomiarów będzie dokonywał NZOZ SAL-MED z Dzierżoniowa, gdzie funkcjonuje poradnia diabetologiczna dla dorosłych. Będzie też okazja do tego, by zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia – porad dietetycznych udzielać będzie dietetyk kliniczny Martyna Szymańska.Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy3°C

JutroLight rain showers7°C