Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Plac zabaw dla psów - pierwszy wniosek do DBO!

04-03-2019
Mieszkańcy od pierwszego dnia składania wniosków do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego aktywnie w nim uczestniczą. Pierwszy wniosek wpłynął dziś rano do urzędu i dotyczy budowy placu zabaw dla psów. Czekamy na kolejne do 1 kwietnia.

Mieszkańcy od pierwszego dnia składania wniosków do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego aktywnie w nim uczestniczą. Pierwszy wniosek wpłynął dziś rano do urzędu i dotyczy budowy placu zabaw dla psów. Czekamy na kolejne do 1 kwietnia.

- Bardzo kocham zwierzęta, a w naszym mieście brakuje typowego miejsca dla czworonogów, gdzie mogą się wybiegać – mówi wnioskodawczyni pierwszego wniosku do tegorocznej edycji Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Nie można puszczać psów bez smyczy, a pobiegać gdzieś muszą. Potrzeba jest więc wielka – wyjaśnia Karolina Zborowska.

Celem projektu, który zgłosiła, jest zagospodarowanie części parku np. na os. Błękitnym lub przy ul. Sikorskiego (ale na plac zabaw dla czworonogów – w miejscu ustronnym, gdzie nikomu nie będzie to przeszkadzało, z dala od placów zabaw. Miałaby to być przestrzeń podzielona na strefy – wybiegu, rekreacyjną i treningową, żeby mógł skorzystać z niej każdy właściciel czworonoga.

Dzierżoniowianka jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu na rzecz bezdomnych zwierząt “Omyczek”. - Jako wolontariuszka mam pod opieką psy z różnych środowisk, które zachowują się odmiennie w różnych sytuacjach. Brakuje ogrodzonego miejsca, gdzie można je puścić, by się wybiegały, ale nie uciekły – tłumaczy wnioskodawczyni. - Dwa lata temu podobny wniosek złożyła moja mama, niestety nie wygrał. Może tym razem się uda. W Dzierżoniowie jest wielu właścicieli piesków, liczę na ich poparcie.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky7°C

JutroPartly cloudy9°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne