Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Śpiewali jak „Piękna nasza Polska cała…”

14-11-2018
Ponad 60 utalentowanych wokalistów wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych „Piękna nasza Polska cała..” w Dzierżoniowie. Śpiewali soliści i zespoły z klas 4-8 szkół podstawowych.

Ponad 60 utalentowanych wokalistów wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych „Piękna nasza Polska cała..” w Dzierżoniowie. Śpiewali soliści i zespoły z klas 4-8 szkół podstawowych.

Tegoroczna edycja zbiegła się ze 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości, więc tematyka prezentowanych utworów dotyczyła wydarzeń z historii naszego kraju od 1795 do 1918 roku.

W kategorii soliści z klas 4-6 I miejsce zdobył  Filip Bajron ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie, II miejsce przypadło Alicji Hordyj ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie, a III miejsce Stanisław Rudnicki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. W kategorii soliści z klas 7-8 pierwszy miejsce zdobyła Agnieszka Letniowska ze SP10 w Bielawie, II miejsce zajęła Małgorzata Pietryniak również z SP 10. Trzecie miejsce uczennica Szkoły Podstawowej nr 9  w Dzierżoniowie Natalia Sadura, a wyróżnienie Zuzanna Franczak.

W kategorii zespoły wygrał Station Friends z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. Drugie miejsce zajął Duet ze Szkoły Podstawowej nr w Bielawie, a trzecie miejsce wywalczył zespół Akord ze Szkoły Podstawowej nr 5 Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie.

Fundatorem nagród było miasto Dzierżoniów.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair19°C

JutroCloudy19°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne