Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Śpiewali jak „Piękna nasza Polska cała…”

14-11-2018
Ponad 60 utalentowanych wokalistów wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych „Piękna nasza Polska cała..” w Dzierżoniowie. Śpiewali soliści i zespoły z klas 4-8 szkół podstawowych.

Ponad 60 utalentowanych wokalistów wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych „Piękna nasza Polska cała..” w Dzierżoniowie. Śpiewali soliści i zespoły z klas 4-8 szkół podstawowych.

Tegoroczna edycja zbiegła się ze 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości, więc tematyka prezentowanych utworów dotyczyła wydarzeń z historii naszego kraju od 1795 do 1918 roku.

W kategorii soliści z klas 4-6 I miejsce zdobył  Filip Bajron ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie, II miejsce przypadło Alicji Hordyj ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie, a III miejsce Stanisław Rudnicki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. W kategorii soliści z klas 7-8 pierwszy miejsce zdobyła Agnieszka Letniowska ze SP10 w Bielawie, II miejsce zajęła Małgorzata Pietryniak również z SP 10. Trzecie miejsce uczennica Szkoły Podstawowej nr 9  w Dzierżoniowie Natalia Sadura, a wyróżnienie Zuzanna Franczak.

W kategorii zespoły wygrał Station Friends z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. Drugie miejsce zajął Duet ze Szkoły Podstawowej nr w Bielawie, a trzecie miejsce wywalczył zespół Akord ze Szkoły Podstawowej nr 5 Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie.

Fundatorem nagród było miasto Dzierżoniów.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • Za nami druga już sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Poświęcono ją m.in. na ustalenie składów stałych komisji. Radni określili także wynagrodzenie burmistrza i dokonali zmian w budżecie miasta.

  W jakich komisjach pracują dzierżoniowscy radni?

  Za nami druga już sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Poświęcono ją m.in. na ustalenie składów stałych komisji. Radni określili także wynagrodzenie burmistrza i dokonali zmian...

  Czytaj dalej
 • Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Dzierżoniowa powołał na zastępcę Dorotę Pieszczuch. Głównymi obszarami, którymi zarządzać będzie nowa wiceburmistrz są sprawy społeczne, edukacja i estetyka miasta. Nominację Dariusz Kucharski wręczył w obecności pracowników urzędu.

  Dorota Pieszczuch zastępcą burmistrza

  Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Dzierżoniowa powołał na zastępcę Dorotę Pieszczuch. Głównymi obszarami, którymi zarządzać będzie nowa wiceburmistrz są sprawy społeczne,...

  Czytaj dalej
 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy5°C

JutroSleet2°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne