Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pierwsze wnioski do DBO 2017

03-01-2017
Inwestycji na osiedlu Młodych i Złotym dotyczą dwa pierwsze wnioski do tegorocznego Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obydwa przewidują stworzenie miejsc rekreacji dla mieszkańców.

Inwestycji na osiedlu Młodych i Złotym dotyczą dwa pierwsze wnioski do tegorocznego Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Obydwa przewidują stworzenie miejsc rekreacji dla mieszkańców.

Pierwsza propozycja to pomysł wybudowania placu zabaw na osiedlu Młodych. Adam Cieślak - pomysłodawca tego projektu - swoją propozycję motywuje chęcią stworzenia bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych i spotkań mieszkańców. - Obecnie w obrębie osiedla Młodych nie ma miejsca, w którym dzieci mogłyby wspólnie bawić się w bezpiecznym otoczeniu, zwykle jest to ulica bądź prywatny ogród, a jak przekonuje, dzieci potrzebują wspólnej przestrzeni dla beztroskich zabaw.

Drugim wnioskodawcą jest Radosław Drabczyk, który chciałby podobne miejsce stworzyć na osiedlu Złotym w Dzierżoniowie.  „Złota Przystań” - bo taką nazwę nosi projekt – powstać miałaby na terenie dawnego boiska sportowego przy budynku nr 1. - Byłby to dobry sposób na zagospodarowanie nieużywanego terenu i przekształcenie go w miejsce spotkań i rekreacji dla mieszkańców – podkreśla wnioskodawca.

Czy przedstawione projekty przejdą proces weryfikacji i zostaną wybrane przez mieszkańców? Tego nie wiemy. Z pewnością czeka nas jeszcze wiele interesujących i oryginalnych pomysłów! O swojej kreatywności mieszkańcy przekonali nas już w zeszłym roku, więc czekamy z niecierpliwością.

Wnioski do drugiej edycji DBO można składać do 15 lutego 2017 r. Formularz zgłoszenia zadania do pobrania pod adresem http://bit.ly/2izg2lK, w Biurze Obsługi Klienta lub w Referacie Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

JutroCloudy-3°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne