Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pierwsze pożyczki z RPO wkrótce trafią do przedsiębiorców

15-09-2017
Oferta finansowania inwestycji dla dolnośląskich przedsiębiorstw rozszerza się. Znamy już pośredników finansowych, którzy będą udzielać preferencyjnych unijnych pożyczek dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Oferta finansowania inwestycji dla dolnośląskich przedsiębiorstw rozszerza się. Znamy już  pośredników finansowych, którzy będą udzielać preferencyjnych unijnych pożyczek dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Bank Gospodarstwa Krajowego wyłonił tzw. pośredników finansowych, którzy będą oferować wsparcie bezpośrednio firmom MŚP w regionie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wśród wybranych w drodze przetargu pośredników są: Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. (lider konsorcjum), Polska Fundacja Przedsiębiorczości, ECDEF S.A. (lider konsorcjum), Fundusz Regionu Wałbrzyskiego (lider konsorcjum) oraz Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

Lokalni przedsiębiorcy uzyskają dostęp do preferencyjnych pożyczek. Szczegółowe warunki udzielanego wsparcia powinniśmy poznać jeszcze w tym miesiącu. Dolnośląscy Pracodawcy uważają, że nowe instrumenty uzupełnią lukę na rynku w zakresie finansowania przedsięwzięć rozwojowych.

- To będzie ważny krok w budowaniu skutecznej i atrakcyjnej oferty tworzonej z myślą o potrzebach rozwojowych mikro, małych i średnich firm na Dolnym Śląsku – mówi Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców – regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan. - Niezwykle ważne jest również to, że wkład finansowy, po wykorzystaniu, może być ponownie wykorzystany w systemie wsparcia przedsiębiorczości, dzięki czemu z funduszy skorzystają kolejne firmy MŚP – podkreśla.

Oprócz unijnych dotacji, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dolnośląskich przedsiębiorstw, na rynku pojawią się kolejne instrumenty, które posłużą do finansowania inwestycji.

Bank Gospodarstwa Krajowego w listopadzie 2016 roku podpisał umowę z Województwem Dolnośląskim reprezentowanym przez Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą, w zakresie zarządzania funduszem funduszy i wdrażania instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Celem programu jest wzmocnienie potencjału konkurencyjnego firm MŚP, zdolności do rozszerzenia działalności o nowe innowacyjne produkty lub usługi oraz zwiększenie ich produktywności.

Dolnośląscy Pracodawcy
Regionalny Związek Pracodawców Konfederacji Lewiatan

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

JutroPartly cloudy-7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne