Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pięćdziesiątka „Piątki” na piątkę

27-09-2019
Kilkadziesiąt tysięcy absolwentów, setki nauczycieli i chyba miliony godzin lekcyjnych. Kto chodził do Szkoły Podstawowej nr 5 i słyszał o jubileuszu świadomie lub nieświadomie przywołał wspomnienia z czasów, gdy był jej uczniem.

Kilkadziesiąt tysięcy absolwentów, setki nauczycieli i chyba miliony godzin lekcyjnych. Kto chodził do Szkoły Podstawowej nr 5 i słyszał o jubileuszu, świadomie lub nieświadomie przywołał wspomnienia z czasów, gdy był jej uczniem.

27 września w dzierżoniowskim kinoteatrze zorganizowano uroczystość obchodów jubileuszu, ale rok jubileuszowy to 50 rożnych zadań przeprowadzanych wspólnie przez pedagogów i uczniów.

W dniu „urodzin” szkoły (13 września) na terenie placówki zakopano kapsułę czasu i od razu zaplanowano jej otwarcie. Ale na to poczekamy do 2069 roku, czyli równo 50 lat. Przez ten czas Szkoła Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte będzie kontynuowała swą misję, jaką jest stwarzanie optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju uczniów, zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroRain showers14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne