Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pełnomocnik ds. estetyki i zieleni miejskiej

21-10-2019
Pełnomocnikiem ds. estetyki i zieleni miejskiej został ekolog miejski Krzysztof Nawrot

Odnowienie wszystkich parków, rewitalizacja plantów wokół murów obronnych, zazielenienie rynku czy stworzenie ściany zieleni pomiędzy mieszkalną a gospodarczą częścią Dzierżoniowa, to tylko niektóre wyzwania miasta na najbliższe lata.

Koordynowanie tych działań to zadnie pełnomocnika ds. estetyki i zieleni miejskiej. Ale to nie wszystko. Zarządzanie zielenią będzie teraz miało miejsce już na etapie strategicznych dokumentów, planów zagospodarowania przestrzennego i przede wszystkim przy planowaniu każdej samorządowej inwestycji.

- Jednym z pierwszych wyzwań jest stworzenie katalogu zieleni miejskiej, to znaczy wybór takich gatunków drzew i krzewów, które przyjmują się w miastach i zapewniają różnorodność – mówi Krzysztof Nawrot, ekolog miejski, którego burmistrz powołał na pełnomocnika ds. estetyki i zieleni miejskiej.

Drugi aspekt pracy pełnomocnika dotyczy estetyki. Już w przyszłym roku miasto, w oparciu o wskazania i propozycje mieszkańców, rozpocznie realizację dużego programu, w ramach którego drobne prace i remonty, poprawiające funkcjonalność oraz wygląd przestrzeni publicznej będą wykonywane wspólnie z mieszkańcami.
Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy6°C

JutroCloudy6°C