Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Pełnomocnik ds. estetyki i zieleni miejskiej

21-10-2019
Pełnomocnikiem ds. estetyki i zieleni miejskiej został ekolog miejski Krzysztof Nawrot

Odnowienie wszystkich parków, rewitalizacja plantów wokół murów obronnych, zazielenienie rynku czy stworzenie ściany zieleni pomiędzy mieszkalną a gospodarczą częścią Dzierżoniowa, to tylko niektóre wyzwania miasta na najbliższe lata.

Koordynowanie tych działań to zadnie pełnomocnika ds. estetyki i zieleni miejskiej. Ale to nie wszystko. Zarządzanie zielenią będzie teraz miało miejsce już na etapie strategicznych dokumentów, planów zagospodarowania przestrzennego i przede wszystkim przy planowaniu każdej samorządowej inwestycji.

- Jednym z pierwszych wyzwań jest stworzenie katalogu zieleni miejskiej, to znaczy wybór takich gatunków drzew i krzewów, które przyjmują się w miastach i zapewniają różnorodność – mówi Krzysztof Nawrot, ekolog miejski, którego burmistrz powołał na pełnomocnika ds. estetyki i zieleni miejskiej.

Drugi aspekt pracy pełnomocnika dotyczy estetyki. Już w przyszłym roku miasto, w oparciu o wskazania i propozycje mieszkańców, rozpocznie realizację dużego programu, w ramach którego drobne prace i remonty, poprawiające funkcjonalność oraz wygląd przestrzeni publicznej będą wykonywane wspólnie z mieszkańcami.
Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky23°C

JutroPartly cloudy24°C